Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

System Fala: Lębork, Puck, Władysławowo i Chojnice z dostępem do aplikacji

Aplikacja systemu Fala od środy, 3 stycznia jest publicznie testowana także poza Trójmiastem. W Lęborku, Pucku, Władysławowie oraz Chojnicach dostępne były dotychczas portal systemfala.pl i podróżowanie z Kartą Fala lub płatniczą z wykorzystaniem czytników i falomatów w autobusach. Od teraz pasażerowie z tych miast mogą wybrać też wariant mobilny – poprzez smartfon. Podróżowanie z aplikacją nie wymaga korzystania z czytników Fala w pojazdach.
falomaty na dworcu PKP Gdańsk Wrzeszcz

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Lębork, Puck, Władysławowo i Chojnice z dostępem do aplikacji Fali

Mieszkańcy czterech kolejnych pomorskich miast dołączają do testowania aplikacji Fala w warunkach rzeczywistych. Osoby testujące mogą zapisać na koncie przysługujące ulgi oraz dodać kartę płatniczą jako dodatkowy identyfikator, ale też jako instrument płatniczy w systemie Fala. Ponadto w aplikacji pasażer może:

  • zasilić ePortmonetkę, ustawić cykliczne i automatyczne jej doładowania,
  • pobrać fakturę za zakupiony bilet,
  • zwrócić bilet przed rozpoczęciem jego ważności,
  • a także zobaczyć listę odjazdów z najbliższego przystanku,
  • skonfigurować konto Fala i powiązać je z innymi kontami (np. członka rodziny).
PRZECZYTAJ TEŻ: Fala startuje w Trójmieście, ale... w ograniczonym zakresie

– Warto zaznaczyć, iż na tym etapie udostępniliśmy też opcję tworzenia rozmaitych profili podróży, np. z dzieckiem, mężem czy nawet bagażem, które będą przydatne w przyszłości w ramach tzw. podróży dynamicznej – informuje Cyprian Maciejewski, rzecznik prasowy InnoBaltiki, spółki odpowiedzialnej za wdrożenie systemu w województwie pomorskim. – Aplikacja umożliwia kupno biletu jednoprzejazdowego lub czasowego, a także kupno i automatyczne odnowienie biletu okresowego imiennego, czy opcję tzw. subskrypcji. Pozwala też okazać uprawnienia pasażera do przejazdu podczas kontroli biletów, sprawdzić stan środków w ePortmonetce, historię transakcji na koncie użytkownika, czy złożyć reklamację. Zależy nam na stopniowym oswajaniu pasażerów z wdrażanymi funkcjami mobilnymi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zamieszanie z Falą. Co od lipca czeka pasażerów na Pomorzu?

Obecnie użytkownik testujący aplikację „System Fala” nie ma jeszcze dostępu do planera i tzw. podróży dynamicznej, czyli meldowania wejścia i wyjścia z pojazdu, co pozwala na optymalizację kosztów przejazdu. Już niebawem ta sytuacja ulegnie zmianie.

Przypomnijmy, że aplikacja dostępna jest w sklepach Google Play (Android) oraz App Store (iOS). Usługi świadczone są w oparciu o regulamin dostępny w portalu pasażera na stronie systemfala.pl.

System Fala. Kilka wariantów do wyboru

Pasażerowie będą mieli możliwość korzystania równolegle lub wymiennie z wariantu:

  • mobilnego, czyli aplikacji,
  • portalu pasażera z biletami okresowymi, dostępnego na stronie systemfala.pl,
  • i stacjonarnego, w ramach podróży z Kartą Fala lub płatniczą.

– Każdy może wybrać wariant dogodny dla siebie. Ktoś preferuje zarządzanie swoimi sprawami przez telefon, a ktoś inny woli mieć kartę z doładowaną kwotą. Jeszcze inny nie chce zakładać indywidualnego konta, tylko, w razie potrzeby, po prostu wejść do autobusu i mieć pewność, że nabędzie w nim bilet z wykorzystaniem karty bankowej. To wszystko umożliwi Fala – dodaje Cyprian Maciejewski. – Zapraszamy mieszkańców do testowania oraz dzielenia się z nami doświadczeniami, opiniami. To dla nas bardzo ważne, aby system udoskonalać. Chcemy wpasować się w realne potrzeby pasażerów i zachęcać ich do zmiany przyzwyczajeń w zakresie transportu publicznego.

PRZECZYTAJ TEŻ: Fala objęła zasięgiem Trójmiasto. Testy w Gdyni i Sopocie

Należy podkreślić, że system jest alternatywą, a nie obowiązkiem. To oznacza, że pasażerowie w dalszym ciągu będą mogli nabywać bilety w znanych im dotąd kanałach sprzedaży.

InnoBaltica będzie na bieżąco informować o kolejnych etapach publicznego testowania.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka