Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pożar w szkole w Lipuszu! Ewakuowano uczniów, nauczycieli i pracowników

W Lipuszu w czwartek, 18 stycznia rano doszło do pożaru w kotłowni szkoły. Na czas działania strażaków ewakuowano uczniów, nauczycieli i pracowników placówki oświatowej. Nikomu nic się nie stało.
straż pożarna

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Pożar w szkole w Lipuszu! Zapaliła się kotłownia

Ogień pojawił się w szkolnej kotłowni w czwartek, 18 stycznia przed godz. 9.00. Okazało się, że zapaliła się instalacja elektryczna. Jak informują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubianie, informację o pożarze w budynku szkolnym w miejscowości Lipusz ze Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kościerzynie otrzymali dokładnie o godz. 8.45. Udział w akcji brało sześć zastępów straży – trzy z Kościerzyny oraz dwa zastępy OSP z Lipusza i jeden OSP Łubiana.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pożar hali sportowej przy szkole w Gdyni! Czarny dym widać z wielu kilometrów

– Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zlokalizowaniu źródła ognia, ugaszeniu pożaru oraz na wentylacji pomieszczeń – informują ochotnicy z Łubiany.

Uczniom ani nauczycielom nic się nie stało. Na czas działania straży pożarnej wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zostali ewakuowani do sali gimnastycznej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama