Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich z propozycjami na ferie

Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich - oddział Narodowego Muzeum Morskiego, można i warto odwiedzić w każdej porze roku, choć naturalnie placówka cieszy się największym zainteresowaniem w sezonie letnim, kiedy na Mierzeję Wiślaną przybywają dziesiątki tysięcy turystów. Muzeum czynne jest przez cały rok, zaś w okresie trwających już zimowych ferii szkolnych przygotowano cała serię dodatkowych, interesujących zajęć.
Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich z propozycjami na ferie
Jedna z sal ekspozycyjnych Muzeum Zalewu Wiślanego

Autor: Narodowe Muzeum Morskie

Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich zaprasza w ferie

Edukatorzy Narodowego Muzeum Morskiego przygotowali nieszablonowe warsztaty kierowane do wszystkich grup wiekowych - dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Wszystkie propozycje realizowane są od poniedziałku do piątku, do 23 lutego. Obowiązuje niewygórowana opłata 8 zł od osoby, opiekunowie za symboliczną złotówkę. Zapisy pod adresem mailowym [email protected]

Na co konkretnie można się wybrać? Dzieci od 6 lat z rodzicami na warsztaty "Bądź eko!" poświęcone ochronie środowiska i segregacji odpadów. Okazja do poznania naturalnych surowców służących dawniej do budowy łodzi oraz sprawdzenia się w rozpoznawaniu różnych gatunków drewna.

ZOBACZ TEŻ: Szkolne ferie z kulturą także w zamkach krzyżackich w Malborku i Kwidzynie
Historyczny bojer w Muzeum Zalewu Wiślanego

Inna propozycja to "Rodzinne oprowadzanie" - przewodnik opowie w sposób przystępny, prosty i ciekawy, zrozumiały dla małych i dużych o najciekawszych zabytkach i wydarzeniach związanych z rybołówstwem i szkutnictwem nad Zalewem Wiślanym.

Dla grup zorganizowanych szykowane są zajęcia "Na powroźniczym torze", których uczestnicy zapoznają się z tajnikami dawnego rzemiosła, poznają technikę skręcania lin oraz narzędzia wykorzystywane do ich wyrobu. Do tego prezentacja tworzyw, z których powstawały liny.

Dochodzi do tego oczywiście stała ekspozycja Muzeum Zalewu Wiślanego, łącznie z dawnymi łodziami rybackimi, narzędziami służącymi do prac szkutniczych. Obejrzeć można też kojarzący się z zimą bojer, którym na zamarzniętej tafli zalewu można było osiągać prędkość powyżej 100 km/godz.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama