Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Ponad 200 interwencji strażaków po ulewach! W Duninowie woda przerwała wał

Pomorscy strażacy we wtorek, 6 lutego wyjeżdżali ponad 200-krotnie do zdarzeń wywołanych przez intensywne opady deszczu oraz porywisty wiatr. W miejscowości Duninowo w powiecie słupskim doszło do przerwania wału przy rzece.
zalana droga

Autor: Facebook | OSP Pomieczyno

Intensywne opady deszczu dały się we znaki na Pomorzu. Ponad 200 interwencji strażaków

Trudne warunki atmosferyczne dały się we znaki pomorskim strażakom. We wtorek, 6 lutego w godz. 8-21 odnotowano 210 interwencji związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów deszczu, porywistego wiatru, ale też trudnej sytuacji hydrologicznej w postaci wysokiego stanu wód gruntowych. Najwięcej zdarzeń wystąpiło w powiatach:

  • kartuskim (59),
  • wejherowskim (50),
  • puckim (23),
  • starogardzkim i bytowskim (po 13).
PRZECZYTAJ TEŻ: Uwaga na burze, ulewy i grad! Strażacy walczą z podtopieniami

– Zdecydowana większość wyjazdów związana była z zalaniem dróg, piwnic czy posesji. Tylko kilka dotyczyło zdarzeń związanych z silnymi wiatrami – mówi mł. kpt. Jakub Friedenberger z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

W Duninowie woda przerwała wał

W Starkowie w powiecie słupskim doszło do zalania przepustu. Z kolei w sąsiednim Duninowie, do przerwania wału przy rzece przepływającej przez miejscowość. Ok. godz. 21 woda przelała się przez usypisko wykonane przez rolników. Zalała łąki i pola. Nie było zagrożenia dla okolicznych domostw oraz gospodarstw.

Do godzin porannych w środę, 7 lutego strażacy pracowali przy 65 zdarzeniach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka