Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zagrożenie powodziowe w Słupsku! Są miejscowe podtopienia

W pełnej gotowości do akcji pozostają strażacy w Słupsku. Wody rzeki Słupi przekroczyły stan alarmowy, doszło do podtopień na niektórych ulicach. Prezydent miasta wprowadził stan zagrożenia powodziowego. Część ul. Partyzantów trzeba było zamknąć dla ruchu. Straż Pożarna stale monitoruje poziom wody w rzece, na szczęście notowana jest tendencja malejąca.
straż pożarna

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze | Zdjęcie ilustracyjne

Podtopienia w Słupsku! Wysoki poziom rzeki Słupia

Niedawne ulewne deszcze spowodowały radykalne podniesienie poziomu wód rzeki Słupi. Całkowicie wypełnione zostały kanały deszczowe, z terenów przylegających do rzeki woda nie mogła spływać. W rezultacie doszło do miejscowych podtopień, zwłaszcza na ulicach Partyzantów i Szarych Szeregów w Słupsku.

- Ze względów bezpieczeństwa informujemy o czasowym i odcinkowym zamknięciu ul. Partyzantów w miejscach zalania. Prosimy stosować się do oznaczeń z uwagi na własne bezpieczeństwo oraz ochronę mienia i pojazdów. Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku we współpracy z Centrum Zarządzania Kryzysowego w Słupsku na bieżąco monitoruje poziom wody oraz jest przygotowany na ewentualne działania ochronne w postaci np. zabezpieczenia nieruchomości workami z piaskiem - informuje samorząd Słupska.

CZYTAJ TEŻ: Pomorze: Stany alarmowe wód przekroczone! Wrota sztormowe na Tudze zamknięte

W pełnej gotowości pozostają wszystkie jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

- Trudna sytuacja miała miejsce w czwartek, nasze zastępy interweniowały w kilku miejscach na terenie miasta. Dziś nastąpiło pewne uspokojenie, lecz stale monitorujemy sytuację i kontrolujemy stan wody Słupi - podaje mł. kpt. Piotr Basarab, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Słupsku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pogotowie przeciwpowodziowe na Wiśle! Rośnie poziom wody

Po godzinie 17 stan wody Słupi wynosił w Słupsku 270 cm, w czwartek było to 275 cm, stan alarmowy to 260 cm. Pod stałą kontrolą pozostaje również poziom Słupi na terenie powiatu słupskiego.


„Ten artykuł został wsparty przez program grantowy „Media lokalne na rzecz demokracji” Journalismfund Europe”

JFE

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama