Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Artyści z Pomorza nominowani do Orłów. Kto otrzyma polskie Oscary?

Sandra Drzymalska z Wejherowa powalczy o tegorocznego Orła w kategorii drugoplanowa rola kobieca, a Lena Góra związana z Sopotem, nominowana jest w kategorii pierwszoplanowa rola kobieca.
Artyści z Pomorza nominowani do Orłów. Kto otrzyma polskie Oscary?
Lena Góra w filmie "Imago"

Autor: materiał prasowy

I wszystko jasne. Polska Akademia Filmowa przedstawiła listę nominowanych do 26. Nagród Filmowych Orły. Najwięcej szans na statuetki ma ekipa filmu "Kos", ale jeszcze inne tytuły depczą mu po piętach, takie jak: „Filip” „Chłopi”, Zielona granica” i „Doppelgänger. Sobowtór”.

Tym razem mamy bardzo silną reprezentację nominowanych aktorów do Orłów związanych z Trójmiastem.

Do Orła w kategorii główna rola kobieca nominowana jest pochodząca z Sopotu aktorka Lena Góra, za rolę w filmie „Imago” (z akcją dziejącą się w Trójmieście).

CZYTAJ TEŻ: Z Sopotu do Hollywood. Do Polski wróciła dla „Króla”

Lena na podbój świata wyruszyła przed laty z Trójmiasta. Najpierw był Londyn, potem Nowy Jork i wreszcie trafiła Hollywood. Do Polski wróciła dla serialu „Król”. I tu jej kariera nabiera przyspieszenia. Na ostatnim festiwalu filmowym w Gdyni otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki. Czy powtórzy sukces podczas gali rozdania Orłów?

Lena Góra w filmie "Roving Woman" 

W kategorii rola drugoplanowa mamy na Orła ma szansę pochodząca z Wejherowa aktorka Sandra Drzymalska. Tym razem za rolę w filmie „Filip”, opartym na powieści Leopolda Tyrmanda. Jego akcja dzieje się w czasie drugiej wojny światowej. Film opowiada o młodym, polskim Żydzie Filipie, którego rodzina i ukochana Sara zginęli w getcie w Warszawie. Pracuje podczas II wojny światowej w restauracji ekskluzywnego hotelu we Frankfurcie. A Sandra Drzymalska wciela się w tajemniczą Marlenę.

ZOBACZ TAKŻE: Aktorka z Wejherowa robi zawrotną karierę. Sandra Drzymalska znów na ekranie

W tej samej kategorii, o Orła, walczy też Ewa Kasprzyk, która była długo związana z Trójmiastem. Aktorka została nominowana z rolę Dominikowej w animowanych „Chłopach”.

Ale też mamy naszego reprezentanta w kategorii drugoplanowa rola męska. Na tegorocznego Orła może bowiem liczyć Tomasz Schuchardt, który zagrał fenomenalnie w filmie „Doppelgänger. Sobowtór”. Schuchardt wcielił się w bohatera, inżyniera mieszkającego w Gdańsku, któremu agent PRL-owskich służb ukradł tożsamość.

Trzymamy kciuki za naszych aktorów. Rozdanie nagród 4 marca.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama