Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Ukradł paliwo, uciekał przed policją, w końcu rozbił samochód na ogrodzeniu jednej z posesji

Rozbiciem samochodu na ogrodzeniu jednej z posesji w Dębnicy Kaszubskiej zakończyła się ucieczka przed policjantami, której próbował 37-letni mężczyzna. Podczas ucieczki popełnił tyle wykroczeń, że nałożone na niego mandaty sięgnęły 16,5 tys. złotych, dostał też 55 punktów karnych.
Ukradł paliwo, uciekał przed policją, w końcu rozbił samochód na ogrodzeniu jednej z posesji
Ucieczka przed policją zakończyła się na ogrodzeniu jednej z posesji

Autor: KPP Słupsk

Policyjny pościg rozegrał się na drogach powiatu słupskiego. Krótko po godzinie 18 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bytowie skontaktował się ze swoim odpowiednikiem w Słupsku. Funkcjonariusze z Bytowa ustalili, że nieznany wtedy jeszcze sprawca zatankował paliwo na jednej ze stacji benzynowych, potem nie płacąc za nie odjechał w stronę Słupska. Policjanci poszukiwali osobowego volkswagena - taki pojazd spostrzegł dzielnicowy z Posterunku Policji w Dębnicy Kaszubskiej.

PRZECZYTAJ TEŻ Kradzionymi kartami płacił za paliwo. Zatankował 2600 litrów!

Postanowiono zatrzymać poszukiwane auto, podając sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący volkswagenem nie zastosował się do tych sygnałów, zaczął uciekać. Pościg nie trwał jednak długo, ponieważ siedzący za kierownicą mężczyzna stracił panowanie nad autem i rozbił je na bramie jednej z posesji.

Samochód prowadził 37-letni mężczyzna. Policjanci szybko ustalili, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, za to może mieć związek z innymi kradzieżami paliwa, do których w ostatnim czasie dochodziło w rejonie Słupska. W trakcie całego zdarzenia mężczyzna popełnił wiele wykroczeń, stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Za spowodowanie kolizji drogowej, kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu, wyprzedzanie w rejonie przejścia dla pieszych, a także niestosowanie się do znaków zakazu wyprzedzania i linii podwójnej ciągłej nałożono na niego mandaty w łącznej wysokości 16,5 tysiąca złotych, do tego 55 punktów karnych.

To nie wszystko, ponieważ mężczyzna będzie jeszcze odpowiadać za kradzież paliwa oraz niezatrzymanie się do kontroli policyjnej, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca został zatrzymany, czynności dochodzeniowe trwają.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka