Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Gniew będzie miał światłowód. Trwają rozmowy z telekomem

W Gniewie będzie światłowód. Burmistrz spotkał się z przedstawicielami sieci Play oraz firmy Polski Światłowód Otwarty. Rozważana jest możliwość budowy sieci dla miejscowości Tymawa, Piaseczno oraz Opalenie. W planach inwestycji uwzględniono również budowę nadajników dla wsi Piaseczno oraz Opalenie celem zwiększenia zasięgu.
Gniew będzie miał światłowód. Trwają rozmowy z telekomem

Autor: UMiG Gniew

Gniew ze światłowodem. Miasto rozmawia z siecią Play

O potrzebie inwestycji w sieć telekomunikacyjną w gminie Gniew mówiło się od dawna. O problemach z dostępem do sieci informują między innymi mieszkańcy Opalenia. Zrywanie połączeń, czy też brak zasięgu są na porządku dziennym.

- Generalnie rozmawialiśmy o całe gminie - mówi Maciej Czarnecki, burmistrz Gniewu. - Te małe miejscowości z racji, że zabudowania są z reguły w dużym rozproszeniu i firmom telekomunikacyjnym się – po prostu – nie opłaca. Wiadomo, że jeżeli przykładowo "kabel" pójdzie z Gniewu do Opalenia, to po drodze "załapie się" także Tymawa i Piaseczno.

ZOBACZ TEŻ: Starówka w Gniewie wypiękniała! Rewitalizacja Starego Miasta zakończona

Na razie rozmowy dotyczyły Gniewu, ale jak zaznaczył burmistrz, poruszono także kwestię poszerzenia inwestycji o wymienione wcześniej trzy gminne miejscowości. Operatorzy dopytywali, czy firma będzie mogła postawić nadajniki na budynkach użyteczności publicznej. Pozwolenie dotyczyło tych nie za dużych nadajników. Gmina miałaby otrzymywać opłaty z tytułu użytkowania użyczonego miejsca na montaż nadajnika.

Spółka Polski Światłowód Otwarty działa we współpracy z tysiącami dysponentów nieruchomości: właścicielami, spółdzielniami, wspólnotami mieszkaniowymi i zarządcami. Udziałowcami Polskiego Światłowodu Otwartego są spółka Plug Finco Sàrl wchodząca w skład Grupy InfraVia Capital Partners, specjalizującej się w inwestycjach infrastrukturalnych i technologicznych, i P4 sp. z o.o., wchodzący w skład Grupy illiad, jednego z liczących się operatorów telekomunikacyjnych w Europie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka