Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

W Krzywym Domku w Sopocie powstanie food hall

W Krzywym Domku w Sopocie jesienią 2024 r. ruszą prace związane z adaptacją części obiektu na pierwszy w mieście food hall. W planach jest siedem punktów gastronomicznych, oprócz tego dwa bary oraz strefa eventowa. Otwarcie zaplanowano na majówkę przyszłego roku.
food hall w Krzywym Domku w Sopocie, wizualizacja

Autor: Rezydent

W Krzywym Domku w Sopocie powstanie food hall

Wszystko wskazuje na to, że Krzywy Domek w Sopocie wejdzie w kolejną dekadę swojego funkcjonowania z przestrzenią typu food hall. Właściciel obiektu, będącego częścią centrum handlowo-biurowego, ogłosił plany pozostawienia jego dotychczasowej funkcji, ale w zupełnie nowej formie – otwartej przestrzeni kulinarnej, serwującej dania kuchni z różnych stron świata.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kulinarna Świętojańska po raz 6. zapachniała smakołykami

– Naszym zamiarem jest stworzenie całorocznego, uniwersalnego i nowoczesnego formatu, odpowiadającego w sposób kompleksowy dzisiejszym potrzebom gości. Po pierwsze, pozwalającego uniknąć klasycznego pytania: Gdzie dzisiaj zjemy?, ponieważ food hall daje możliwość zasmakowania w jednym miejscu i czasie smaków całego świata. Po drugie, umożliwiającego wspólne biesiadowanie oraz spędzanie wolnego czasu przez rodziny i znajomych w ciekawej oraz atrakcyjnej przestrzeni. Jestem przekonana, że nowy format zadedykowany Krzywemu Domkowi wniesie wartość dodaną do sopockiej oferty gastronomicznej – mówi Barbara Nowak, kierownik ds. organizacyjnych spółki Rezydent z Warszawy.

Food halle sprawdziły się zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Widać to również w Trójmieście. Dlatego cieszymy się, że będziemy mogli oddać do dyspozycji mieszkańców i turystów pierwszy food hall działający w Sopocie.

Barbara Nowak / kierownik ds. organizacyjnych spółki Rezydent z Warszawy

Food Hall w Krzywym Domku w Sopocie. Ile będzie lokali?

Inwestor planuje zaadaptować na potrzeby nowej przestrzeni parter oraz część pierwszego piętra. Food hall obejmować będzie:

  • siedem punktów gastronomicznych oraz dwa bary działające na parterze, z wejściem od ul. Bohaterów Monte Cassino,
  • a także przestrzeń eventową na 1. piętrze, dedykowaną koncertom i innym wydarzeniom komercyjnym.

Powierzchnia strefy konsumpcyjnej wyniesie 438 mkw., na której przewidziano 162 miejsca siedzące.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wojciech Modest Amaro został ambasadorem akcji „Smaki Gdańska”

Zanim Krzywy Domek opanują smakosze, obiekt czeka przebudowa. Prace budowlane ruszą jesienią i potrwają do wiosny 2025 r. Jak zapewnia właściciel, nie wpłyną na działalności prowadzone poza food hallem, m.in. kawiarnię od strony „Monciaka” czy szkołę tańca.

Otwarcie planujemy na przyszłoroczną majówkę. Na tę okazję przygotujemy specjalne atrakcje, o których będziemy informować w miesiącach poprzedzających wydarzenie.

Edyta Nguyen / dyrektor ds. operacyjnych Rezydent

Na razie spółka nie podaje szczegółów na temat projektów kulinarnych zainteresowanych działalnością w Krzywym Domku. Trwa komercjalizacja obiektu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka