Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Zalanie jednego z zakładów UCK. Odwołano umówione terapie

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku poinformowało o zalaniu Zakładu Radioterapii Kliniki Onkologii i Radioterapii. Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Szpital odwołał umówione terapie. Trwa ustalanie przyczyn awarii.
Zalanie jednego z zakładów UCK. Odwołano umówione terapie

Autor: UCK Gdańsk

Aktualizacja

godz. 17:00

- W obliczu trudnej sytuacji, w której znaleźli się pacjenci Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, deklarujemy przyjęcie chorych, wymagających radioterapii do ośrodka w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Pacjenci onkologiczni będący w trakcie tak wysokospecjalistycznego leczenia nie mogą pozostać bez opieki. Jesteśmy w tej sprawie w stałym kontakcie z przedstawicielami gdańskiej placówki - poinformowały na Faceboku Szpitale Pomorskie. 

Awaria w UCK! Zalany jeden z zakładów

Dwa zastępy straży pożarnej pracowały przy usuwaniu skutków zalania poziomu -1, w budynku D Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 lutego br. Woda pojawiła się w kilku pomieszczeniach Zakładu Radioterapii Kliniki Onkologii i Radioterapii, wyposażonych w sprzęt wykorzystywany w terapii. Zanim na miejscu pojawili się strażacy, sięgała kilku centymetrów. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną awarii. Trwa osuszanie oraz ustalanie czy doszło do zniszczenia urządzeń.

- W związku z tym zdarzeniem jesteśmy zmuszeni wstrzymać realizację świadczeń – poinformowało biuro prasowe UCK. - Już podjęliśmy rozmowy z innymi ośrodkami, żeby terapia naszych pacjentów przebiegała bez przeszkód. Wszyscy nasi pacjenci będą na bieżąco informowani. Na razie trudno jest nam oszacować, jak długo potrwają utrudnienia, ponieważ cały czas trwają ekspertyzy, co do skali i przyczyn tej awarii.

- Na miejscu pracowały dwa nasze zastępy – mówi bryg. Jacek Jakóbczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. – Strażacy wypompowali wodę, która zgromadziła się w kilku pomieszczeniach oraz szybie windy. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Działania na miejscu trwały ok. dwóch godzin.

UCK przeprasza pacjentów za utrudnienia i niedogodności. Zapewnia, że podjęto już działania, by przywrócić pracę zakładu w możliwie najszybszym terminie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka