Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Dorota Pyć nową prezes Portu Gdańsk. Jest też wiceprezes

Dr hab. Dorota Pyć została nową prezes Portu Gdańsk. Pełniący obowiązki prezesa Krzysztof Kaczmarek objął stanowisko wiceprezesa ds. infrastruktury. Pracę rozpoczną od 27 marca. Bez rozstrzygnięcia pozostało postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko wiceprezesa ds. finansowych.
Dorota Pyć, prezes Portu Gdańsk

Autor: Port Gdańsk | materiał prasowy

Port Gdańsk ma nową prezes. To Dorota Pyć

Wybór członków zarządu Morskiego Portu Gdańsk nastąpił w rezultacie postępowania kwalifikacyjnego. Finałem było przyjęcie przez Radę Nadzorczą uchwał o wyborze. Zarząd wciąż nie jest w pełnym składzie, ponieważ bez rozstrzygnięcia pozostawiono postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko wiceprezesa ds. finansowych.

CZYTAJ TEŻ: Port Gdynia ma nowego wiceprezesa. Prezesa nadal brak

Prezesem zarządu Morskiego Portu Gdańsk została dr hab. Dorota Pyć, dotychczas kierownik Katedry Prawa Morskiego Uniwersytetu Gdańskiego. Na tej samej uczelni ukończyła studia prawnicze, na macierzystym Wydziale Prawa i Administracji UG uzyskała stopnie naukowe doktora i doktora habilitowanego nauk prawnych, specjalizując się w dziedzinie prawa międzynarodowego publicznego. Od 1995 roku jest pracownikiem naukowym gdańskiej uczelni, w 2013 r. uzyskała tytuł profesora nadzwyczajnego, rok później objęła kierownictwo Katedry Prawa Morskiego.  Legitymuje się dużym dorobkiem naukowym z zakresu prawa morskiego, prawa morza oraz prawa ochrony środowiska morskiego i zrównoważonego rozwoju. Jest autorką lub współautorką ponad 150 oryginalnych artykułów naukowych i rozdziałów w książkach, 2 monografii, komentarzy do ustaw oraz glos, a także redaktorką ponad 20 publikacji. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zarząd Morskiego Portu Gdańsk odwołany. Jest tymczasowy zarządca, będzie konkurs

Prof. Dorota Pyć pracowała też na stanowisku podsekretarza stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, następnie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, gdzie była odpowiedzialna za gospodarkę morską. Urzędowanie zakończyła po zmianie rządu w 2015 r. W latach 2008-2019 była członkinią Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Morskiego. Od 2018 roku jest arbitrem Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarki Morskiej w Gdyni. Od 2022 roku sprawuje funkcję dyrektora Centrum Badań nad Gospodarką Morską UG oraz kierownika studiów podyplomowych „Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju: morska energetyka wiatrowa”. Działa w Komisji do spraw Realizowania Polityki Społecznej Odpowiedzialności Nauki UG, Klubie Kobiet Uczelni Fahrenheita, którego jest założycielką. 

Dodać trzeba, że Dorota Pyć nie jest postacią nową w Morskim Porcie Gdańsk. Od 2019 roku zasiada w Radzie Nadzorczej portu z ramienia Miasta Gdańska. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka