Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Remont Długiego Pobrzeża. Uwaga na zmiany w organizacji ruchu!

Trwa przebudowa kolejnych odcinków Długiego Pobrzeża. Od Żurawia do Bramy Straganiarskiej rozpoczynają się prace związane z ułożeniem nawierzchni. Utrudnienia potrwają do ostatnich dni czerwca.
Długie Pobrzeże Gdańsk remont

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Trwa przebudowa Długiego Pobrzeża

Rozpoczęły się już prace przygotowawcze do układania nawierzchni na fragmencie Długiego Pobrzeża od Bramy Straganiarskiej do Żurawia. W związku z tym gdańszczanie i turyści muszą przygotować się pewnych utrudnień na tym odcinku. 

Jako że transport materiałów budowlanych będzie odbywał się Bramą Świętojańską, zostanie ona częściowo wyłączona dla ruchu pieszego. Prace związane z układaniem nawierzchni spowodują także zwężenie przejścia wzdłuż nabrzeża. Na fragmencie od Bramy Straganiarskiej do Bramy Świętojańskiej roboty  potrwają do końca maja, a od Bramy Świętojańskiej do Żurawia - do końca czerwca.

CZYTAJ TEŻ: Gdańsk: Przebudowy Długiego Pobrzeża nie uda się zakończyć w 2024 r. Inwestycja opóźniona o ponad rok

Wykonawcy deklarują, że na tym odcinku zachowane zostaną dojścia do lokali usługowych. Jeśli lokale nie posiadają wejścia od strony zachodniej, dostęp do nich ma być wygrodzony w postaci korytarza dla pieszych. Równocześnie zalecają, by ruch odbywał się ulicami Tokarską i Warzywniczą.

Od 8 kwietnia zmieniła się również tymczasowa organizacja ruchu pomiędzy Bramą Zieloną a Bramą św. Ducha. Do majowego weekendu zamknięty zostanie odcinek od Bramy Chlebnickiej do Mostu Zielonego. Zakończenie prac na odcinku  przy kładce planowane jest na koniec czerwca. Wówczas kładka obrotowa zostanie również udostępniona pieszym.

Najważniejszym celem przebudowy Długiego Pobrzeża jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom. Dodatkowo dzięki nowej nawierzchni i małej architekturze poprawi się estetyka tego miejsca i przywrócone zostaną jego walory historyczne. 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama