Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Odwołanie Nextbike Polska SA w sprawie Mevo odrzucone

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie Nextbike Polska SA. Oznacza to, że procedura związana z wdrożeniem nowego Mevo może być kontynuowana i możliwe jest podpisanie umowy z City Bike Global.
Mevo

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Przypomnijmy, na początku stycznia 2022 r. Nextbike Polska SA odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej w postępowaniu na nowe Mevo. Po zbadaniu sprawy KIO odrzuciła to odwołanie. Warto dodać, że było to czwarte odwołanie tej spółki w tym postępowaniu.

– Wcześniej spółka domagała się m.in. przesunięcia składania ofert o pół roku, bo, jak sama przyznała, nie jest gotowa na złożenie oferty, a, co najważniejsze, na spełnienie oczekiwań mieszkańców, którzy od dawna czekają na powrót Mevo – mówi Dagmara Kleczewska, kierownik projektu Mevo.

Nextbike Polska SA ostatecznie nie przystąpił do nowego postępowania. A, zdaniem komisji konkursowej, najlepszą ofertę – za 159 mln zł – złożyła firma City Bike Global SA (CBG). Ta spółka zarządza ponad 30 tys. rowerów w kilku krajach w Europie, a także w Peru, obecnie uczestniczy w kilku kolejnych przetargach, w tym m.in. na Śląsku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama