Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zniszczenia na stadionie po derbach Trójmiasta. Lechia obciąży kosztami Arkę

Zdewastowane toalety i kiosk gastronomiczny na Polsat Plus Arenie oraz trzy połamane krzesełka na sektorze gości – to „pamiątka” po niedzielnych derbach Trójmiasta Lechia Gdańsk – Arka Gdynia. Lechia chce obciążyć za to Arkę.
Derby Trójmiasta, Lechia Gdańsk, Arka Gdynia
Kibice Arki Gdynia na derbach w Gdańsku

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Piłkarskie derby Trójmiasta, które odbyły się w niedzielę, 19 maja 2024 roku w Gdańsku, były dobrze zabezpieczone, mimo wizyty 1500 kibiców Arki na stadionie w Letnicy. Wyjątkowość niedzielnych derbów polegała także na tym, że po raz pierwszy w historii tego obiektu derby mogli oglądać z trybun kibice gości. Cała logistyka z transportem arkowców na gdański stadion, ich pobytem na meczu oraz powrotem do Gdyni zdała egzamin. 

CZYTAJ TEŻ: Trójmiasto do osłabionej Lechii należy... Arka skarcona za wyrachowanie

Derby Trójmiata. Zniszczone toalety i kiosk

Wszyscy obecni na stadionie stworzyli wyjątkową, jak na pierwszoligowe polskie standardy, atmosferę. Kiedy jednak emocje opadły, okazało się, że toalety i kiosk gastronomiczny w sektorze gości zostały zniszczone przez kibiców gdyńskiej Arki. O sprawie poinformował serwis Meczyki.pl. Nie ma jeszcze dokładnych danych, co do wartości zniszczeń. Spółka Arena Operator Gdańsk zarządzająca stadionem tworzy ich raport i ma zamiar obciążyć kosztami organizatora meczu czyli Lechię Gdańsk, która z oczywistych względów finansową odpowiedzialność w postaci faktury za zniszczenia obciąży Arkę Gdynia. 

- Możemy potwierdzić, że otrzymaliśmy informację dotyczącą sektora gości po meczu derbowym. Wyrażamy dezaprobatę dla działań uderzających w dobre imię Arki Gdynia. Klub dołożył wszelkich starań, aby wyjazd zorganizowanej grupy kibiców przebiegł z poszanowaniem dla wszystkich jego uczestników. Obecnie czekamy na oficjalną dokumentację od organizatora, do której będziemy odnosić się po jej zapoznaniu - powiedział serwisowi Meczyki.pl rzecznik Arki Gdynia, Tomasz Rybiński.

130 policyjnych interwencji 

Z informacji, które otrzymaliśmy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wynika, że wobec kibiców niedzielnych derbów podjęto blisko 130 interwencji w związku ze spożywaniem alkoholu, zakłóceniem porządku, czy wulgarnym zachowaniem. Policjanci zatrzymali 3 osoby, które odpowiedzą m.in. za znieważenie funkcjonariuszy i posiadanie narkotyków. Jeden z zatrzymanych odpowie za to, że oślepiał wiązką lasera załogę policyjnego śmigłowca, która wykonywała nad Gdynią przelot w ramach operacji policyjnej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama