Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wejherowo: Akcja policji i SG. Przejęto narkotyki warte ponad 3 mln złotych

Narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 3 milionów złotych zabezpieczyli na terenie Wejherowa funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Komendy Powiatowej Policji. Zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu wejherowskiego. Trwa dochodzenie w tej sprawie.
Wejherowo: Akcja policji i SG. Przejęto narkotyki warte ponad 3 mln złotych

Autor: MOSG

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku z policjantami z wejherowskiej komendy prowadzili od pewnego czasu działania w sprawie wprowadzania do obrotu środków odurzających. Rezultatem dochodzenia było wkroczenie na teren kilku posesji w powiecie wejherowskim, gdzie ujawniono łącznie ok. 50 kilogramów narkotyków: amfetaminy, klefedronu, marihuany, haszyszu i kokainy. Do tego blisko 6 tysięcy tabletek ecstasy. W działaniach wykorzystywano m.in. psa służbowego, wyszkolonego w odszukiwaniu narkotyków.

(fot. MOSG)

Szacunkowa czarnorynkowa wartość zatrzymanych narkotyków to 3 miliony złotych. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 66 tysięcy złotych w gotówce. Zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu wejherowskiego, którzy usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu substancji narkotycznych i ich posiadania. Jeden z mężczyzn został tymczasowo aresztowany. Dalsze dochodzenie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdyni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wejherowie.


„Ten artykuł został wsparty przez program grantowy „Media lokalne na rzecz demokracji” Journalismfund Europe”

JFE

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama