Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sopot: Próbował wyrwać torebkę 86-latce. Policja szuka świadków

Podejrzewanego o usiłowanie tzw. szczególnie zuchwałej kradzieży udało się zatrzymać, ale policja wciąż szuka świadków zdarzenia sprzed trzech tygodni. 18 czerwca 2024 roku w okolicach ulicy Jana z Kolna i Sopockiego Rynku doszło do próby wyrwania torebki 86-letniej kobiecie.
policja, Sopot

Autor: KMP Sopot

– Sopoccy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sopocie prowadzą czynności w sprawie usiłowania kradzieży szczególnie zuchwałej poprzez próbę wyrwania torebki 86-letniej seniorce – wskazuje podkom. Lucyna Rekowska, oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Sopocie. – W wyniku prowadzonych działań policjanci ustalili i w poniedziałek zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o ten czyn – dodaje.

PRZECZYTAJ TEŻ: Sopot: turyści oszukani „na kwaterę”. Stracili 1,2 tys. złotych

W ustaleniu szczegółowych okoliczności zdarzenia oraz ewentualnej identyfikacji sprawcy funkcjonariusze liczą na pomoc świadków. Dlatego apelują o kontakt do osób, które były świadkami zdarzenia, do którego doszło 18 czerwca 2024 roku w okolicach ulicy Jana z Kolna w kurorcie. 

– Do schodzącej po schodach prowadzących w kierunku targowiska [chodzi o Sopocki Rynek – dop. red.] pokrzywdzonej podszedł od tyłu mężczyzna i szarpnął za torebkę chcąc ją wyrwać. W wyniku szarpaniny pokrzywdzona upadła na chodnik, a gdy sytuacją zainteresowała się przechodząca obok kobieta sprawca oddalił się w miejsca – relacjonuje przebieg próby wyrwania torebki 86-latce podkom. Lucyna Rekowska.

Jak świadkowie zdarzenia mogą skontaktować się z policją?

Policja prosi o kontakt:

  • telefonicznie pod numerem: 47 74 26 222 (oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Sopocie),
  • telefonicznie pod numerem: 47 74 26 283 (sekretariat wydziału dochodzeniowo-śledczego),
  • za pomocą wiadomości e-mail na adres: [email protected],
  • osobiście, pod adresem: Sopot, ul. Armii Krajowej 112A.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama