Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Prezydent Tczewa otrzymał groźby śmierci. "Zmuszasz do śmiercionki"

Takiego e-maila Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa jeszcze nigdy nie otrzymał. Ktoś, kto podpisał się, jako Morderca z Tczewa, grozi samorządowcowi śmiercią za działania związane z reżimem sanitarnym oraz promocją szczepień przecie COVID-19. Sprawą już zajmuje się policja.
(fot. UM Tczew)

- Otrzymałem anonimowy e-mail zawierający groźby śmierci – napisał na swoim profilu na Facebooku Mirosław Pobłocki. - E-mail podpisany został jako „Morderca z Tczewa” . Z pełnej wulgaryzmów, treści wynika, że jest on reakcją na szczepienia przeciw COVID 19 oraz inne obostrzenia sanitarne, np. konieczność noszenia maseczek. Sprawę zgłosiłem na policję. Z listu przebija głupota, strach i nienawiść. Szczepienia przeciw wirusowi, który pochłonął mnóstwo ofiar w Polsce i na całym świecie budzą ogromne emocje. Kiedy brakuje argumentów, pojawia się hejt, groźby i inne, mniej lub bardziej histeryczne zachowania. Szkoda, że przeciwnicy szczepień, zamiast posłuchać lekarzy, którzy na co dzień opiekują się chorymi na covid, wybierają działania przypominające techniki terrorystów. Apeluję o zdrowy rozsądek.

Prezydent Pobłocki podkreślił, że według danych Ministerstwa Zdrowia, ponad 61 proc. mieszkańców grodu Sambora, to osoby w pełni zaszczepione.

Groźby śmierci wobec prezydenta Tczewa

Autor e-maila w treści grozi prezydentowi śmiercią za „znęcanie się nad ludźmi za brak maseczki”. W swojej wiadomości odniósł się również do kwestii szczepionek przeciw COVID-19 dla dzieci. "Nie ma zgody na podawanie dzieciom eksperymentalnej terapii genowej” - napisał agresor. W dalszej części e-maila opisał, w jaki sposób uśmierci prezydenta Pobłockiego. Groźby karalne potwierdziło biuro prasowe Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. Obecnie badane jest pochodzenie e-maila, ustalany jest autor tej wiadomości. Za groźby karalne polskie prawodawstwo przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TEŻ: 24-latek z Gdyni zatrzymany za namawianie do zabójstwa prezydenta podczas finału WOŚP

To pierwsze w powiatach tczewskim i starogardzkim groźby skierowane do włodarzy gmin. Jednak nie jest to odosobniony przypadek w kraju. Antyszczepionkowcy tylko w tym roku grozili pozbawieniem życia Tadeuszowi Truskolaskiemu. Prezydent Białegostoku zawiadomił prokuraturę w tej sprawie. Podczas (15 stycznia) manifestacji antyszczepionkowców ogłoszony został wyrok śmierci na prezydenta Tadeusza Truskolaskiego, wydany przez nieznany Podlaski Trybunał Sprawiedliwości.

Również prezydentowi Zduńskiej Woli, a także komendantom policji i Straży Miejskiej w tym mieście, ktoś groził śmiercią za ich zaangażowanie w promowanie szczepień i noszenia maseczek. Nadawca gróźb podpisał się jako „zduńskowolski morderca”. I w tym przypadku sprawa trafiła do prokuratury. Kolejny samorządowiec - Stanisław Piechula, burmistrz Mikołowa, który promuje szczepienia przeciwko Covid-19, za swoją postawę otrzymał groźby od przeciwników szczepionek na koronawirusa. "Rewolucyjna Armia Polaków wydała na ciebie wyrok śmierci za zbrodnie przeciwko Polakom i promocję przymusu szczepień" – napisali autorzy listu. Groźby otrzymał również prezydent Włocławka – Marek Wojtkowski. I w tej sprawie powiadomione zostały organy ścigania. Takich gróźb może być więcej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama