Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowy gospodarz Przystani nad Wisłą w Tczewie. Podpisano umowę

Przystań nad Wisłą w Tczewie ma nowego gospodarza. Umowa dzierżawy tego obiektu podpisana została w czwartek,17 lutego. Kto wziął w dzierżawę Przystań nad Wisłą, owiane jest mgiełką tajemniczości. Wiadomo tylko, że nowy gestor działa w Tczewie w branży gastronomicznej.
Przystań nad Wisłą w Tczewie
(Fot. Bogdana Wachowska | Zawsze Pomorze)

– Formalne przekazanie nieruchomości nastąpi w ciągu trzech miesięcy – informuje Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego magistratu. – Nowy dzierżawca planuje tam prowadzenie działalności gastronomicznej i garmażeryjnej, sklepu z produktami lokalnych producentów żywności i produktami garmażeryjnymi, oraz prezentowanie prac lokalnych artystów. W sezonie letnim i w miesiącach o sprzyjającej pogodzie na zewnątrz wystawiane będą stoliki dla gości, a cyklicznie – organizowane kiermasze z produktami lokalnych producentów żywności i rękodzieła artystycznego.

Przypomnijmy, dotychczas obiekt nie miał szczęścia. Najpierw gmina miejska Tczew, która jest właścicielem przystani, próbowała ją sprzedać. Niestety, dotychczasowe przetargi nie przyniosły rezultatów. Dopiero przetarg ogłoszony na dzierżawę obiektu przyniósł nadzieję na lepsze jutro.

WIĘCEJ O PRZYSTANI NAD WISŁĄ W TCZEWIE W ARTYKULE: Przystań nad Wisłą w Tczewie znowu do wzięcia

Jak już wcześniej pisaliśmy, obiekt wybudowano w 2007 roku (jego budowa była dofinansowana środkami unijnymi w wysokości ponad 5 mln zł), jest położony na działce o powierzchni 1047 m kw., a jego powierzchnia to 340 m kw. Na dachu budynku mieści się taras widokowy, z którego doskonale widać będący w odbudowie zabytkowy most drogowy nad Wisłą z 1857 r. i kolejowy. W okolicy w ostatnich latach powstało bardzo dużo nowych lokali mieszkalnych, które mocno zmieniły znaną sprzed setek lat panoramę Tczewa.  Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama