Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama

Przystań nad Wisłą [nl] w Tczewie znowu [nl] do wzięcia

Kiedy powstała w 2007 roku, była bardzo popularnym miejscem spotkań w Tczewie: na kawę, lody, piwo, drinka, rozmowę biznesową, rodzinny obiad czy na klasowe spotkanie po latach. Od dłuższego czasu wieje pustką. Przystań nad Wisłą, bo o niej mowa, dobrze położony punkt w Tczewie na nadwiślańskim bulwarze, z tarasem widokowym na królową polskich rzek, od dłuższego czasu nie może znaleźć nabywcy. Teraz miasto ogłosiło przetarg na dzierżawę tego obiektu.
Przystań nad Wisłą w Tczewie
(Fot. Bogdana Wachowska | Zawsze Pomorze)

„Restauracja i kawiarnia Przystań to wyjątkowe miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, a wyjątkowy smak serwowanych potraw zadowoli oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Obok potraw wykwintnych, goście znajdą także pozycje tradycyjnej polskiej kuchni, co pozwoli zadowolić każde podniebienie” – tak jeszcze kilka lat temu promowała się znana tczewianom przystań nad Wisłą.

Obiekt wybudowano w 2007 roku (jego budowa była dofinansowana środkami unijnymi w wysokości ponad 5 mln zł), jest położony na działce o powierzchni 1047 m kw., a jego powierzchnia to 340 m kw. Na dachu budynku mieści się taras widokowy, z którego doskonale widać będący w odbudowie zabytkowy most drogowy nad Wisłą z 1857 r. i kolejowy. W okolicy w ostatnich latach powstało bardzo dużo nowych lokali mieszkalnych, które mocno zmieniły znaną sprzed setek lat panoramę Tczewa.  

W obszarze starego miasta prowadzone są także liczne inwestycje infrastrukturalne, jak i działania społeczne w ramach gminnego programu rewitalizacji na lata 2016-2030. To spory atut tej nieruchomości, bo cały obszar starego miasta jest stale ubogacany i wzmacniany, co, poza słynnymi mostami tczewskimi na Wiśle Fabryką Sztuk, Muzeum Wisły, czy Centrum Konserwacji Wraków Statków, może też wzbudzać zainteresowanie potencjalnych turystów.

Przy obiekcie usytuowana jest przystań żeglarsko-pasażerska dla: jednostek pływających, kutrów, barek, łodzi, tramwajów wodnych, jest to część trasy w ramach „Pętli żuławskiej” – atrakcyjnej turystycznie i przyrodniczo drogi wodnej. Nieopodal znajduje się również pomost cumowniczy, służący do wodowania mniejszych jednostek, kajaków i łodzi motorowych.

Wcześniej gmina miejska Tczew, która jest właścicielem przystani, próbowała ją sprzedać. Niestety, dotychczasowe przetargi nie przyniosły rezultatów. Teraz ogłoszono przetarg (pierwszy) na dzierżawę nieruchomości położonej przy ul. Nad Wisłą 6.

– Działka o powierzchni 1047 m kw. jest zabudowana budynkiem usługowym, wolnostojącym, parterowym, niepodpiwniczonym, wybudowanym w 2007 r. Powierzchnia użytkowa budynku to  340,40 m kw. – wylicza Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie. – Zgodnie z miejscowym planem, nieruchomość jest przeznaczona pod  usługi  turystyki wodnej (przystanie żeglugi pasażerskiej, mariny) oraz lądowej, sportu i rekreacji na świeżym powietrzu, gastronomii oraz pod inne funkcje związane z kulturą, rozrywką, spędzaniem wolnego czasu, obsługą turystyki. Wykluczony jest handel detaliczny artykułami innymi niż spożywcze i wyroby rzemiosła artystycznego.

Cena wywoławcza to 5 tys. zł brutto miesięcznie. Wysokość wadium – 10 tys. zł.

Małgorzata Mykowska / rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie

Oferty i wadia można składać do 26 stycznia. Informacja o otwarciu ofert zostanie podana 31 stycznia 2022 r. Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Gospodarki Mieniem Komunalnym Urzędu Miejskiego w Tczewie, pok. 55, II piętro, tel. 58 77 59 364.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama