Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Legia wesprze budowę muzeum Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim

Legia Warszawa - klub Kazimierza Deyny, w którym grał przez wiele lat i zdobywał piłkarskie laury - wesprze budowę Centrum Sportowo-Edukacyjnego w Starogardzie Gd. Ma w nim powstać multimedialne muzeum poświęcone życiu i karierze Deyny.
Kazimierz Deyna
Kazimierz Deyna

Autor: UM Starogard Gdański

W Starogardzie Gdańskim będzie muzeum Kazimierza Deyny

Nazwisko Kazimierza Deyny znają chyba wszyscy fani piłki nożnej. Genialny piłkarz i legenda futbolu urodził się w stolicy Kociewia. Tu stawiał pierwsze piłkarskie kroki i to właśnie on pierwszy uczynił to miasto wyjątkowym, w myśl hasła „Starogard Gdański – Tu rodzą się gwiazdy”.

W tym roku przypada 75. rocznica jego urodzin. Już w październiku ubiegłego roku prezydent miasta Janusz Stankowiak zapowiedział, że miasto uczci ten jubileusz w sposób szczególny. Na Stadionie im. Kazimierza Deyny w miejscu budynku dawnego biurowca Ośrodka Sportu i Rekreacji i hotelu Rekord ma rozpocząć się budowa Centrum Sportowo-Edukacyjnego, w którym planowane jest stworzenie multimedialnego muzeum poświęconego życiu i karierze Kazimierza Deyny. Do 28.02.2022 trwa konkurs na projekt koncepcji architektoniczno-budowlanej siedziby centrum.

Sama koncepcja jednak nie wystarczy, aby zrealizować tak duże przedsięwzięcie. Potrzebne jest odpowiednie finasowanie projektu oraz wsparcie ludzi ze środowiska. W tym celu we wtorek, 22 lutego władze miasta wspólnie z posłem Kazimierzem Smolińskim odwiedzili klub piłkarski Legię Warszawa – rodzimy klub Kazimierza Deyny, w którym grał przez wiele lat i zdobywał piłkarskie laury. Podczas spotkania z członkiem Zarządu Klubu Tomaszem Zahorskim uzyskali deklarację współpracy przy tworzeniu Centrum i poparcie dla projektu, który ma jeszcze mocniej upamiętnić postać legendarnego piłkarza.

- Tego samego dnia prezydent spotkał się również z Jackiem Osuchem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, pełnomocnikiem rządu ds. infrastruktury sportowej, któremu przedstawił ideę koncepcji budowy Centrum i cele projektu informuje Magdalena Dalecka, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Podczas spotkania z członkiem Zarządu Klubu Tomaszem Zahorskim prezydent Janusz Stankowiak otrzymał deklarację współpracy przy tworzeniu Centrum (fot. Sebastian Dadaczyński)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama