Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nie żyje Sergiusz Baran, bramkarz Chojniczanki w słynnym meczu z Widzewem Łódź oraz sędzia piłkarski

W poniedziałek, 28 lutego, zmarł Sergiusz Baran, wieloletni bramkarz Chojniczanki i sędzia piłkarski. Miał 66 lat. Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 3 marca.
Drużyna Chojniczanki z lat 80-tych. Sergiusz Baran trzeci od prawej w środkowym rzędzie (fot. mkschojniczanka.pl)

Chyba nie ma w Chojnicach byłego zawodnika czy kibica, który nie znałby Sergiusza Barana. Od najmłodszych lat związany był z Chojniczanką Chojnice. To właśnie on strzegł chojnickiej bramki w najsłynniejszych meczach przy ul. Mickiewicza. W sezonie 1980/81 Sergiusz Baran był podstawowym bramkarzem Chojniczanki, która rozegrała wówczas historyczne mecze Pucharu Polski, awansując aż do 1/16 tych rozgrywek. Do historii przeszedł już słynny mecz z Widzewem Łódź, który oglądała na stadionie przy ul. Mickiewicza rekordowa liczba kibiców – aż około 15 tysięcy. W drużynie Widzewa, który był aktualnym mistrzem Polski, grali wówczas Zbigniew Boniek, Władysław Żmuda, Włodzimierz Smolarek czy Józef Młynarczyk. Chojniczanka, z Sergiuszem Baranem w bramce, przegrała wówczas minimalnie 1:2.

Po zakończeniu kariery Sergiusz Baran został sędzią piłkarskim i poprowadził jako arbiter około 1500 meczów. Znali go wszyscy działacze, trenerzy i piłkarze w regionie.

Zmarł po chorobie w wieku 66 lat. Pogrzeb odbędzie się 3 marca o 13.30 w Kaplicy Cmentarza Komunalnego w Chojnicach.

Sergiusz Baran (fot. mkschojniczanka.pl)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama