Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Pirat drogowy w rękach policji! Po mieście gnał ponad 100 km/h

Gnał z prędkością 116 km/h w obszarze zabudowanym! Co więcej, nie chciał się zatrzymać do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Po zatrzymaniu okazało się również, że kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
fot. KPP Wejherowo

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, w sobotę przed południem, kontrolując prędkość na ulicach miasta, zarejestrowali osobowe Audi, które na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechało 116 km/h.

Policjanci postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Włączyli sygnały do zatrzymania, jednak mężczyzna zignorował polecenie, nie reagował, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Pościg zakończyły się po tym, jak mężczyzna porzucił pojazd i próbował swoich sił ratując się pieszą ucieczką, na parkingu jednego z wejherowskich osiedli. Mundurowi nie dali mu jednak żadnych szans.

Zatrzymanym okazał się 39-letni mieszkaniec Gdańska, a przeprowadzone badanie narkotestem, potwierdziło obecność środków działających podobnie do alkoholu, dlatego też została od niego pobrana krew do analizy. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach, okazało się, że mężczyzna miał bezterminowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Mężczyzna był także poszukiwany.

39-latek za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka