Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Pomorska Szkoła Hybrydowa. Lekcje ukraińskiego i polskiego dla nauczycieli

Nagrania lekcji języka ukraińskiego dla nauczycieli, uczących dzieci uchodźców oraz lekcje polskiego dla nauczycieli ukraińskich, którzy zgłoszą się do pracy w polskich szkołach powstawać będą w Pomorskiej Szkole Hybrydowej.
pomorska szkola hybrydowa gdansk
(Fot.materiały prasowe)

Pomorska Szkoła Hybrydowa to profesjonalnie wyposażone studio do transmisji na żywo (streamingu online). Realizowane w nim będą m.in. lekcje z różnych przedmiotów, w tym pokazy i doświadczenia z zakresu nauk przyrodniczych czy kompetencji społecznych, podcasty, WebQuesty i wykłady.

Działania zaplanowane w studiu, otwartym w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, skierowane będą do wszystkich nauczycieli z Pomorza. W ramach Pomorskiej Szkoły Hybrydowej będą też realizowane programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży z Ukrainy.

Przygotowujemy nagrania nauki języka ukraińskiego, które na bazie własnych doświadczeń w uczeniu się języka polskiego opracowuje wolontariuszka z Ukrainy. W dalszej kolejności planujemy nagrania lekcji języka polskiego dla nauczycieli ukraińskich, którzy podejmą pracę w polskich szkołach.

Ewa Furche / p.o dyrektora CEN

Do szkół na Pomorzu trafia coraz więcej uczniów z Ukrainy. Do 20 marca do pomorskich szkół zapisano już 5402 uczniów - ponad połowę do placówek w Trójmieście.

W otwarciu studia wzięli udział marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz konsul generalny Ukrainy w Gdańsku Oleksandr Plodystyi. Jego powstanie było możliwe dzięki realizacji unijnego projektu Zdolni z Pomorza.

Projekt Zdolni z Pomorza wyróżnia nasz region na tle kraju w zakresie systemowego wsparcia uczniów szczególnie uzdolnionych. Dzięki niemu również nauczyciele uzyskują wsparcie, które pozwala im efektywnej dostosowywać procesy edukacyjne dla dzieci i młodzieży – przypomina marszałek Mieczysław Struk. - Wierzę, że opracowane materiały w znacznym stopniu będą inspirowały rozwój edukacji w naszym regionie, jak i również będą wspierały dzieci z doświadczeniem wojny, uchodźctwa i nierzadko traumą.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama