Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Ponad 1200 interwencji w związku z brakiem maseczek

Ponad 1200 interwencji w związku z brakiem maseczek, odnotowali w ubiegłym miesiącu policjanci ze Słupska. Posypały się mandaty i wnioski o ukaranie do sądu.
fot. Karol Makurat

W ramach codziennej służby, policjanci sprawdzają m.in. czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa i wspólnie z pracownikami sanepidu przypominają o obowiązujących przepisach i zaleceniach sanitarnych. W odpowiedzi na lekceważące podejście do zagrożenia funkcjonariusze podejmują interwencje.

Wyniki działań pokazują, że nie wszyscy poważnie podchodzą do zagrożenia. Okazuje się, że do łamania przepisów najczęściej dochodzi w sklepach. Z powodu lekceważącego stosunku do obowiązku zasłaniania ust i nosa w październiku policjanci podjęli 1244 interwencji, z czego na 428 osób nałożyli mandaty karne, a w 26 przypadkach sporządzili wnioski o ukaranie do sądu.

Policjanci powtarzają apele o dostosowanie się do obostrzeń, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że pandemia nie zniknęła, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od odpowiedzialnej postawy. Nie zapominajmy o maseczkach, o dezynfekcji rąk i utrzymywaniu dystansu społecznego. Dla dobra nas wszystkich funkcjonariusze zapowiadają regularne sprawdzenia stosowania się do obostrzeń.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka