Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Gdańsku rośnie dzielnica lotniskowa. Otwarto pierwszy biurowiec

W Gdańsku powstaje dzielnica lotniskowa Airport City Gdańsk. W czwartek, 12 maja otwarto tam pierwszy biurowiec Alpha. Do dyspozycji najemców jest 8,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Inwestycja kosztowała prawie 66 milionów złotych netto.
(fot. materiał prasowy) 

Biurowiec Alpha w Gdańsku otwarty! Oficjalna uroczystość odbyła się w czwartek, 12 maja. Obiekt jest pierwszym z planowanych 7 w lotniskowej dzielnicy Airport City Gdańsk.

– Pandemia nie zawróciła nas z obranej drogi stworzenia Airport City Gdańsk. Pokazała, że idea była słuszna, bo dzięki nowej komercyjnej przestrzeni będziemy mogli zarabiać także w momentach kryzysowych na rynku lotniczym – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Dodał, że gdy tylko uda się wynająć większość powierzchni w biurowcu Alpha, ogłoszony zostanie przetarg na budowę kolejnego, dwa razy większego biurowca Bravo. Jest już opracowany projekt, obiekt ma też pozwolenie na budowę.

Biurowiec Alpha otwarty w Gdańsku! Rośnie dzielnica lotniskowa

  • Biurowiec Alpha ma 6 pięter i 2 podziemne kondygnacje – może tam zaparkować prawie 200 samochodów.
  • Do dyspozycji najemców jest 8,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni, z czego, jak poinformowała Agnieszka Michajłow, rzeczniczka prasowa Portu Lotniczego w Gdańsku, wynajęta jest już 1/3 obiektu.

Największym najemcą będzie międzynarodowa firma z branży IT, która zajmie trzy piętra budynku. Trwa teraz adaptacja wnętrz, a pracownicy powinni się wprowadzić do nowych biur jesienią 2022 roku.

(fot. materiał prasowy)

– Umowę na budowę Alphy za prawie 66 milionów złotych netto zawarliśmy w 2019 roku i zdążyliśmy przed zawirowaniami na rynku. W konsekwencji pandemii, zachwiania łańcuchów dostaw i braków towarów w branży budowlanej, taka inwestycja kosztowałaby nas obecnie znacznie drożej. Trwają już rozmowy z kolejnymi najemcami – powiedział Michał Dargacz, dyrektor ds. Airport City Gdańsk w Porcie Lotniczym Gdańsk.

Agnieszka Michajłow poinformowała, że biurowiec Alpha powstał zgodnie z wymaganiami certyfikacji LEED, według najnowszej i najbardziej restrykcyjnej wersji v4 Building Design and Construction. Otrzymał wysoki poziom Gold, który gwarantują zastosowanie najlepszych technologii, m.in. wodno- i energooszczędnych, oraz optymalizacja procesów budowlanych. Dzięki nim obiekt jest przyjazny środowisku. Jego wysoką jakość docenią głównie klienci o wysokich wymaganiach technicznych, np. z branży IT.

Biurowiec Alpha zaprojektowało biuro PIG Architekci. Jego generalnym wykonawcą jest Hochtief Polska.

– Kompleks Airport City Gdańsk to projekt wyjątkowy w skali całego kraju, a Alpha to nowoczesny biurowiec o wysokich standardach ekologicznych – powiedział Tadeusz Blecha, prezes Hochtief Polska.

(fot. materiał prasowy)

Airport City Gdańsk. Jak ma wyglądać lotniskowa dzielnica?

  • Alpha to pierwszy z 7 planowanych biurowców i obiektów komercyjnych w ramach lotniskowej dzielnicy Gdańska.
  • W Airport City Gdańsk do dyspozycji najemców będzie łącznie 100 tys. metrów kwadratowych powierzchni.
  • Inwestycja powstaje w sąsiedztwie Portu Lotniczego w Gdańsku, obwodnicy Trójmiasta i blisko wjazdu na autostradę A1.
  • Do Airport City Gdańsk można dojechać Pomorską Koleją Metropolitalną, komunikacją miejską i siecią tras rowerowych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama