Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Figurka Marianka została skradziona sprzed Muzeum Miasta Malborka

Nieznani jeszcze sprawcy skradli metalową figurkę Marianka, sympatycznego rycerzyka, która od 2020 roku była zainstalowana na oparciu ławki przed Muzeum Miasta Malborka przy ul. Kościuszki. Trwa analiza zapisów monitoringu wizyjnego, burmistrz Marek Charzewski wyznaczył nagrodę 2000 złotych za wskazanie sprawców przestępstwa.
Ta figurka Marianka została skradziona sprzed siedziby Muzeum Miasta Malborka, wyznaczono nagrodę za wskazanie sprawcy (Fot. UM Malbork)

Nasuwa się pytanie - komu to przeszkadza? W lutym nieznani sprawcy urwali rękę innej figurki Marianka, zainstalowanej na mostku nad kanałem Juranda, w pobliżu Muzeum Zamkowego. Po naprawie figurka powróciła, choć w nieco inne miejsce, bliżej kas muzeum i w zasięgu kamer monitoringu.

Figurki sympatycznego rycerzyka cieszą się wielką życzliwością malborczyków i zainteresowaniem turystów. Czyżby wręcz nadmiernym? Skradziona została tym razem cała figurka, zainstalowana od 2020 roku na oparciu ławki przed Muzeum Miasta Malborka przy ul. Kościuszki. Pracownicy Urzędu Miasta złożyli zawiadomienie o kradzieży w Komendzie Powiatowej Policji. Rozpoczęto analizowanie zapisów monitoringu wizyjnego, by ustalić sprawcę (sprawców). 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kolejny Marianek w Malborku. Tym razem rycerzyk robi selfie

Burmistrz Marek Charzewski wyznaczył nagrodę 2000 złotych za wskazanie złodzieja (złodziei). Za tę kradzież sprawcy mogą ponieść karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Figurki Marianka ustawiane są na terenie Malborka w rezultacie projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego. Znajdują się m.in. na Skwerze Miast Partnerskich, obok Muzeum Zamkowego, obok napisu Malbork w centrum miasta. Czy skradziony rycerzyk odnajdzie się?


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka