Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Aż chciałoby się do niego wejść. Nowy mural w Tczewie

Jeszcze w tym roku na tczewskiej Starówce powstanie nowy mural. Autorem projektu jest nieżyjący już artysta - Maurycy Dolina-Niżyński.
(fot. Wiesława Dolina-Niżyńska)

Mural ma ozdobić ścianę budynku przy ul. Chopina 16 w Tczewie. Praca młodego artysty zajęła w 2018 roku drugie miejsce w miejskim konkursie na projekt murala. Wpłynęło wówczas 10 propozycji, które trafiły pod głosowanie w internetowym plebiscycie. Wygrał projekt Jarosława Kukowskiego, który obecnie widnieje na budynku przy ul. Armii Krajowej 61, ale były też inne ciekawe pomysły.

- Projekt Maurycego Dolina-Niżyńskiego zamierzamy zrealizować w tym roku przy ul. Chopina. Ściana kamienicy ma inne wymiary niż ta, pod którą trzy lata temu organizowaliśmy konkurs, więc poprosiliśmy graficzkę i jednocześnie mamę nieżyjącego projektanta – Wiesławę Dolinę-Niżyńską, o wprowadzenie poprawek i dostosowanie projektu do nowych parametrów – mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka prezydenta Tczewa. - Mural chcemy zrealizować jeszcze w tym roku, obecnie trwa procedura wyłaniania wykonawcy muralu.

- Ten projekt idealnie wpisuje się w klimat staromiejskich uliczek i stąd lokalizacja – przy ul. Chopina 26 – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. - Od wielu lat systematycznie inwestujemy w Stare Miasto remontując kolejne ulice (ostatnio - Kręta i Podgórna), odnawiając kamienice, remontując budynki użyteczności publicznej (np. biblioteki), organizując wydarzenia plenerowe integrujące mieszkańców. Dzięki temu starówka z roku na rok zyskuje na atrakcyjności. Mam nadzieję, że nowy mural spodoba się mieszkańcom i sprawi, że chętnie będą tutaj zaglądać.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa