Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Filmowe lato pod chmurką otwarte. Kina pod chmurką czekają na widzów

Filmy można oglądać na dachu teatru i na piasku, na molo i przy szumie fal, pod domem i w ogrodzie ratusza. Byle tylko pogoda dopisała.
(fot. Gdański Teatr Szekspirowski)

Rosną jak grzyby po deszczu. Bo kto latem nie kocha kina pod chmurką? Zwłaszcza, kiedy doskonałe filmy można oglądać na... dachu z widokiem na Gdańsk, nad morzem przy delikatnym szumie fal czy na festiwalowym patio w Gdyni.

Kino na dachu Teatru Szekspirowskiego

Takiego drugiego kina jak to na dachu Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku nie ma w całej Polsce. To unikatowe miejsce, w którym sam widok jest już wart obejrzenia. Przez całe wakacje w tym wyjątkowym kinie pod chmurką będzie można obejrzeć 22 seanse, najciekawsze filmy ubiegłych lat, nagrodzone i wyróżnione na najważniejszych światowych festiwalach filmowych, takich jak: Berlinale, Cannes, Sundance czy Wenecja. Pojawią się też obrazy o charakterze wielkomiejskim, których akcja rozgrywa się w metropoliach i z Nowym Jorkiem w tle.

W programie m.in. „Na rauszu” w reżyserii duńskiego mistrza kina Thomasa Vinterberga, „Najgorszy człowiek na świecie” norweskiego reżysera Joachima Triera czy urzekający obraz „C’mon C’mon” Mike’a Millsa z fenomenalną rolą Joaquina Phoenixa. Widzowie zobaczą również "Minari" w reżyserii Lee Isaac Chunga oraz "Córkę" - debiut reżyserski aktorki Maggie Gyllenhaal.

Seanse odbywać się będą w środy, soboty i wybrane czwartki, do 27 sierpnia, o godz. 21.30 (o 21.00 w sierpniu). W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych (silny wiatr, deszcz) wybrany seans będzie przekładany na inny termin. Cena biletu – 18 złotych.

Kino Letnie w Orłowie

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się Kino Letnie w Orłowie. Też pięknie usytuowane. Tyle, że z widokiem na… morze. To kino ma już swoją kilkunastoletnią tradycję i wielu fanów.  Znajduje się przy wejściu nr 17 na plażę w Orłowie i do końca wakacji będzie można oglądać ciekawe filmy w każdy poniedziałek i w wybrane wtorki. Seanse rozpoczynają się o godz. 21.30. A w programie m.in.: „Najgorszy człowiek na świecie”, „Minari” „Matki równoległe” Pedro Almodóvara , „Piosenki o miłości”, „Córka” czy „Jeźdźcy Sprawiedliwości” Andersa Thomasa Jensena.

Kino Letnie na molo

Sopot też ma swoje kino letnie. Na molo. To tu odbywa się wakacyjny festiwal filmowy, który otwiera się 1 lipca jednocześnie na sopockim molo i zakopiańskich Krupówkach. Tradycją tego festiwalu jest nagroda Diamentowy Klaps Filmowy dla wyjątkowej, polskiej aktorki. Jej nazwisko poznamy 7 lipca.

Ale przede wszystkim ten festiwal to filmy dla prawdziwych kinomanów. Repertuar został tradycyjnie już podzielony na dni tematyczne.

W poniedziałki mamy cykl: We Are Tennis, czyli produkcje filmowe, których akcja rozgrywa się... na kortach. We wtorki obowiązuje hasło: Świat Cię potrzebuje. W środy - Made In Poland, czyli prezentacja rodzimego kina. W repertuarze m.in.: "Mistrz" z rewelacyjnym Piotrem Głowackim w roli legendarnego polskiego pięściarza oraz "Żeby nie było śladów" ze świetną kreacją ubiegłorocznego laureata Diamentowego Klapsa Filmowego Roberta Więckiewicza. Czwartki są dla koneserów filmów z Oscarami. W tym cyklu zobaczymy m.in.:"Bohemian Rhapsody", "Na rauszu", nostalgiczną "Licorice Pizza" i bardzo wartościową propozycję nie tylko dla najmłodszych - "W głowie się nie mieści".

Piątki ze Storytel to kino w związku z literaturą czyli: "Wyspa tajemnic" z rewelacyjnym Leonardo DiCaprio, młodzieżowy film o zombie "Wiecznie żywy", pełen wyrazistych kreacji aktorskich "Dom Gucci" z głośną rolą Lady Gagi i wielokrotnie nagradzany "Prestiż" Christophera Nolana z Hugh Jackmanem i Christianem Bale'em w rolach rywalizujących ze sobą magików.

Soboty to cykl: Jest akcja! - filmy rozrywkowe m.in. adaptacja kultowej japońskiej animacji ze Scarlett Johansson "Ghost In The Shell" oraz najnowsza wersja "Batmana" z Robertem Pattinsonem i Zoë Kravitz.  Niedziele: Kobieta z kamerą - filmy zwracające uwagę na wyjątkowe kobiety po obu stronach kamery. W repertuarze sąsiadują ze sobą: artystyczne arcydzieło "Mała mama" w reżyserii Céline Sciammy, "Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej z wielokrotnie nagradzaną kreacją Mai Ostaszewskiej oraz film oparty na autobiografii Amosa Oza "Opowieści o miłości i mroku" z Natalie Portman, debiutującej również w roli reżyserki.

Festiwalowe kino w Sopocie będzie otwarte i dostępne bezpłatnie przez cały lipiec i sierpień. Konieczny jest jednak zakup biletu wstępu na molo. Organizatorzy zapraszają również widzów na filmowe dyskusje przed i po seansach, które odbywać się będą w kawiarni festiwalowej Koło Molo w Sopocie.

Lato na Patio

Charakterystyczne Czerwone Patio na Placu Grunwaldzkim w Gdyni przez całe wakacje będzie wabić starszych i młodszych, amatorów lżejszego i ambitniejszego kina filmowymi atrakcjami. Słowem, dla każdego coś innego.

Pełnometrażowe filmy fabularne i dokumentalne prezentowane będą dwa razy w tygodniu – w czwartki i soboty o godz. 18.00. W programie przewidziano także pokazy specjalnie do seniorów i projekcje z tłumaczeniem na język ukraiński.

Skoro dla starszych są wieczory filmowe, to dla młodszych – poranki, w środy i piątki o godzinie 10.00.

W programie „Lato na Patio” poza filmem, znajdą się również m.in: tematyczne warsztaty artystyczne, kilkudniowe warsztaty fotograficzne dla młodzieży, koncerty w wykonaniu zespołów: Artificialice, Sk.ein (Białoruś), Pin Park, zajęcia gimnastyczne pod hasłem „Uważny ruch przy muzyce filmowej”, wieczory karaoke do muzyki filmowej, warsztaty kulinarne oraz spacery rodzinne i dla seniorów szlakiem filmowej, modernistycznej i letniskowej Gdyni z licencjonowanym przewodnikiem, Danką Ślipy, autorką bloga Frajda nad morzem.

Kino dzielnicowe

To ciekawa propozycja na wakacje dla mieszkańców Gdyni. Fani dobrego kina będą mogli obejrzeć za darmo interesujące filmy z całego świata.

Już po raz trzeci podczas wakacji, mieszkańcy gdyńskich dzielnic mogą brać udział w imprezie pt. Kino dzielnicowe # w Gdyni”. Tym razem kino pod chmurką zawita do większości gdyńskich dzielnic. To sami gdynianie wybrali miejsca, gdzie chcą, aby pojawiło się letnie kino. I głosowali na ten pomysł w Budżecie Obywatelskim. W tym roku pokazy będą się odbywać w dzielnicach: Chwarzno-Wiczlino, Chylonia, Dąbrowa, Karwiny, Leszczynki, Obłuże, Pustki Cisowskie-Demptowo, Redłowo i Wielki Kack. Poza tym rady dzielnic Chwarzno-Wiczlino, Dąbrowa, Karwiny, Obłuże, Pustki Cisowskie-Demptowo, i Wielki Kack zdecydowały się na finansowanie całości lub części pokazów z budżetów dzielnic.

Przez całe wakacje kinomani gdyńscy obejrzą łącznie 45 filmów! Zobaczymy więc m.in.: niezwykle interesującą historię, która wydarzyła się naprawdę w filmie Dom Gucci, wzruszającą Sonatę” – zdobywcę nagrody publiczności na festiwalu w Gdyni, a także przeboje kin studyjnych np. Najgorszy człowiek na świecieoraz Cmon, Cmon” czy świetną, polską komedię Zupa nic.
Filmy będzie można oglądać do 3 września, w każdy piątek i sobotę, na wielkoformatowych,
dmuchanych ekranach o szerokości 8 metrów. Podczas seansów widzowie do dyspozycji będą mieli wygodne, rozkładane krzesła. Wstęp oczywiście wolny.

(fot. Rada Dzielnicy Leszczynki | gdynia.pl)

Kino Letnie Bałtyk Movie

To już czwarta edycja plenerowego Kina Letniego. Od 6 do 27 lipca Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza w każdą środę do ogrodu przy Ratuszu Staromiejskim w filmową podróż do krainy bałtyckich twórców. W programie: islandzki film „Lamb”, polsko-szewdzki „Sweat”, duński „Winni” i polski „Moje wspaniałe życie”.

W przypadku niepogody seanse odbędą się w Sali Mieszczańskiej w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Korzennej 33/35. Bilet normalny kosztuje 5 złotych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaCzec Księgarnia Kaszubsko-Pomorska
Reklama