Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Coraz bliżej ukończenia Trasy Kaszubskiej

Kierowcy wjadą na kolejny fragment drogi ekspresowej S6 już od najbliższego poniedziałku, 10 października (w godzinach popołudniowych). Udostępniony odcinek to część „ekspresówki” pomiędzy węzłami Bożepole Wielkie oraz Strzebielino. Zmiana organizacji ruchu wynika z prac budowlanych związanych z budową S6 Bożepole Wielkie-Luzino.
S6, Bożepole Wielkie-Luzino

Autor: Facebook | GDDKiA

Planowane przełożenie ruchu umożliwi kontynuację robót budowlanych na obecnym przebiegu DK6, która po oddaniu do ruchu S6 stanie się drogą wojewódzką.

W ramach umowy na realizację ekspresówki przystosujemy starą drogę do standardów dróg wojewódzkich wyjaśnia Piotr Michalski, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przekrój jezdni zostanie dostosowany do mniejszego natężenia ruchu, poprawiona będzie infrastruktura dla pieszych i rowerzystów oraz uzupełnione zostanie oznakowanie. Wprowadzane zmiany w organizacji ruchu umożliwią kontynuację prac budowalnych na DK6 pomiędzy Bożepolem Wielkim a Strzebielinem. Po oddaniu S6 prace będą prowadzone także na dalszym odcinku DK6 w kierunku Bożejewa.

Trasa Kaszubska. Trzy odcinki S6 już jesienią

Na odcinku między Bożepolem Wielkim a Luzinem do wykonania pozostają wspomniane roboty na DK6. Odcinek od Luzina do Szemudu jest gotowy. Trwają prace budowlane na odcinku z Szemudu do Gdyni, które są skoncentrowane na węźle Gdynia Wielki Kack.

Uruchomienie wszystkich trzech odcinków drogi ekspresowej S6, umożliwiające przejazd pomiędzy węzłami Bożepole Wielkie a Gdynia Wielki Kack, planowane jest na jesień tego roku.

Budowa drogi ekspresowej S6 Bożepole Wielkie-Gdynia Wielki Kack jest dofinansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 i dotyczy trzech odcinków realizacyjnych o łącznej długości blisko 41 km. Całkowity koszt budowy wynosi ponad 2 mld zł, a unijne dofinansowanie przekracza 984 mln zł.

Umowa na rozbudowę DK22

GDDKiA podpisała ponadto umowę na rozbudowę DK22 między Królewem a granicą województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Realizacją ok. 10 km odcinka „berlinki” zajmie się konsorcjum firm NDI (lider) i NDI SOPOT (partner). Wartość umowy to ok. 175,6 mln zł.

W ramach prac zostaną przebudowane skrzyżowania oraz skorygowane łuki poziome i spadki poprzeczne mówi rzecznik gdańskiej GDDKiA. Przebudowany zostanie także system odwodnienia i zbiorników retencyjnych oraz przepusty pod drogą krajową. Z zakresu prac wyłączono wcześniej przebudowane skrzyżowanie z drogą prowadzącą do lotniska w Królewie Malborskim.

Na całej długości odcinka powstanie lub zostanie przebudowany ciąg pieszo-rowerowy wraz z miejscami odpoczynku i rekreacji, oraz kanał technologiczny. Prace przewidują również przebudowę kolidującej infrastruktury technicznej. Inwestycja ma przyczynić się do zwiększenia przepustowości układu drogowego oraz poprawy bezpieczeństwa, m.in. poprzez rozdzielenie ruchu kołowego, rowerowego i pieszego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama