Radunia płynie dalej. 3:1 Gedanii w Bydgoszczy

W Stężycy II-ligowa piłkarska Radunia chciała sobie i swoim kibicom powetować straty poniesione w meczu z ekstraligową Lechią Gdańsk. Kolejny świetny mecz zagrała w III lidze Gedania 1922.
Piłkarze Raduni (żółte stroje) wygrali w Stężycy z Pogonią Siedlce

Autor: Radunia Stężyca | Facebook

W środowym meczu 1/16 finału Pucharu Polski Radunia przegrała 1:4, ale priorytetem dla drużyny trenera Sebastiana Letniowskiego są rozgrywki ligowe, a tu ekipa z Kaszub bardzo potrzebuje punktów. Przed spotkaniem 16. kolejki obie drużyny znajdowały się w strefie spadkowej. W Stężycy lepiej spisali się gospodarze, którzy po bramkach Wojciecha Łuczaka w 29. minucie i Jonatana Strausa w 45. min wygrali z Pogonią Siedlce 2:1. Po tym meczu Radunia z dorobkiem 19 punktów awansowała na 10. miejsce w tabeli.

W III lidze piłkarze rozegrali 13. kolejkę spotkań. Jako pierwsi z Pomorza na boisko wyszli piłkarze Bałtyku Gdynia, którzy jednak przegrali z Unią Solec Kujawski 2:4 (bramki dla Bałtyku: Oskar Bohm w 57. min i Masato Hayashi w 79., samobójcza). Cenne zwycięstwo 1:0 nad Świtem Szczecin odnieśli piłkarze KP Starogard. Gola na wagę wygranej strzelił Patryk Moskiewicz w 77. minucie. Nie udał się mecz drużynie z Kartuz. Cartusia na swoim stadionie przegrała wysoko, bo 1:5 z Polonią Środa Wielkopolska. Honorową bramkę dla Cartusii strzelił Jakub Poręba w 28. minucie spotkania.

W Szczecinie z Pogonią II grał Stolem Gniewino i zremisował 0:0. Wreszcie w Bydgoszczy grał lider z Gdańska, czyli Gedania 1922. Drużyna trenera Krystiana Ryczkowskiego wystąpiła bez pauzującego za kartki Wojciecha Zyski, a jednak zagrała bardzo dobrze i pokonała Zawiszę 3:1 po golach Bartosza Zalewskiego w 6. minucie, Filipa Sosnowskiego w 36. min. i Mateusza Szymańskiego w 90+6 min. Gedania prowadzi z 30 punktami i ma trzy punkty przewagi na Olimpią Grudziądz i cztery nad Pogonią II. Szósty jest KP Starogard (24 pkt.), 11. Stolem Gniewino (15), 14. Cartusia (13), 18. Bałtyk Gdynia (3).

W IV lidze pomorskie drużyny rozegrały 14. kolejkę spotkań. Oto rezultaty za portalem 90minut.pl: Gryf Słupsk – Gryf Wejherowo 0:2, GKS Kowale – Wierzyca Pelplin 5:1, MKS Władysławowo – Pogoń Lębork 3:0, GKS Kolbudy – Borowiak Czersk 2:0, Powiśle Dzierzgoń – Jantar Ustka 3:1, Pomezania Malbork – Bytovia 3:0, Grom Nowy Staw – Sparta Sycewice 4:1, Jaguar Gdańsk – Chojniczanka II 2:3, KTS-K Luzino – Anioły Garczegorze 3:0, Czarni Pruszcz Gdański – Arka II Gdynia 3:0.

Liderem jest KTS-K Luzino (40 pkt.), przed Chojniczanką II (37) oraz Pomezanią Malbork i Aniołami Garczegorze (po 27 pkt.).