Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Trzecia dawka szczepienia przeciw COVID-19 dla wszystkich dorosłych

Wszystkie pełnoletnie osoby w pełni zaszczepione mogą już umawiać się na trzecią dawkę szczepienia przeciw COVID-19.
(Fot. Karol Makurat)

– Od 2 listopada wszystkie osoby dorosłe mogą otrzymać tak zwaną przypominającą szczepionkę po upływie 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia. Swoje e-skierowanie zainteresowani szczepieniem znajdą na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP – mówi Mariusz Szymański, rzecznik Pomorskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Jako trzecia dawka podawana jest szczepionka firm Pfizer lub Moderna, bez względu na fakt, jaką szczepionkę otrzymała wcześniej zainteresowana szczepieniem osoba.

W przypadku osób zaszczepionych wcześniej preparatami Pfizer lub Moderna, zalecane jest, by po raz trzeci otrzymały ten sam preparat.

Najprostsze sposoby umówienia się na trzecią dawką szczepienia to:

  • skorzystanie z bezpłatnej infolinii Narodowego Programu Szczepień – 989
  • lub z aplikacji mojeIKP.

W celu umówienia się na szczepienie, można również skontaktować się bezpośrednio z wybranym punktem szczepień. Mapę takich punktów znaleźć można pod internetowym adresem:

Szczepimy się. Mapa punktów szczepień

Przed szczepieniem należy wypełnić specjalny kwestionariusz. Można to zrobić online. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie:

Wypełnij online kwestionariusz przed szczepieniem

Istnieje również możliwość ściągnięcia formularza ze strony internetowej, wydrukowania go i wypełnienia w domu. Gotowy dokument należy przynieść ze sobą na szczepienie.

Kwestionariusz można też otrzymać i wypełnić na miejscu w punkcie szczepień.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama