Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Trzy standardy odśnieżania w Człuchowie

Miejskie ulice i chodniki w Człuchowie zostały podzielone na trzy kategorie i według tych standardów będą odśnieżane. Zimowym utrzymaniem dróg zajmuje się Przedsiębiorstwo Komunalne.
Samorządowcy martwią się wysokimi cenami zimowego utrzymania dróg

Autor: fot. Olek Knitter | Zawsze Pomorze

Zimowe utrzymanie dróg na terenie Człuchowa ma kosztować 150 tysięcy złotych. Samorząd podpisał na wykonanie tych usług umowę z miejscowym Przedsiębiorstwem Komunalnym. Jak informują w człuchowskim urzędzie, odśnieżane mają być nie tylko drogi, ale też chodniki, parkingi, place i tereny przy posesjach. Wszystko według ustalonej kolejności i różnych standardów.

– Prace związane z zimowym utrzymaniem dróg realizowane będą w trzech standardach odśnieżania. Jest to standard drugi, trzeci i czwarty. W standardzie drugim jezdnia będzie odśnieżana do 90 procent jej szerokości – wyjaśnia Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa. – W standardzie trzecim drogi będą odśnieżane do szerokości 5 metrów, a w standardzie czwartym znalazły się mało uczęszczane drogi dojazdowe. Te będą odśnieżane do 80 procent szerokości.

Drogi w drugim standardzie w Człuchowie to główne ulice w mieście, między innymi: Wojska Polskiego, Zamkowa, Szczecińska, Długosza, Kamienna, Leśna, Zielona, Plac Bohaterów.

W trzecim standardzie odśnieżane będą natomiast między innymi główne ulice osiedlowe oraz pozostałe ulice dojazdowe o umiarkowanym ruchu.

Do utrzymania dróg miejskich wyznaczono 20 pracowników stałych. Dodatkowi pełnią dyżury domowe. Mogą być oni wezwani do pomocy w przypadku obfitych opadów śniegu lub gwałtownych oblodzeń.

Zimowym utrzymaniem dróg w Człuchowie zajmuje się Przedsiębiorstwo Komunalne (Fot. Olek Knitter | Zawsze Pomorze)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama