Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rekordowa zbiórka na rzecz Hospicjum im. Dutkiewicza. Zebrano ponad 205 tys. zł

Odwiedzający gdańskie nekropolie okazali się w tym roku niezwykle szczodrzy. Zbiórka na rzecz Hospicjum Dutkiewicza zaowocowała kwotą ponad 205 tys. zł. Wzięło w niej udział niemal 900 wolontariuszy, wspieranych przez znane osoby – artystów, sportowców, dziennikarzy i samorządowców. Dochód ze zbiórki zostanie przekazany na zakup agregatu prądotwórczego i wsparcie codziennego utrzymania Hospicjum im. E. Dutkiewicza.
Rekordowa zbiórka na rzecz Hospicjum im. Dutkiewicza. Zebrano ponad 205 tys. zł

Autor: Łukasz Wajszczyk

Niemal 900 wolontariuszy w żółtych koszulkach kwestowało na gdańskich cmentarzach. Zbiórka prowadzona była od 29 października do 1 listopada, dnia Wszystkich Świętych. Wolontariusze byli obecni na największych nekropoliach w Gdańsku: Cmentarzu Centralnym „Srebrzysko”, Cmentarzu Łostowickim, Garnizonowym, Oliwskim, Cmentarzu św. Jadwigi w Nowym Porcie, Cmentarzu na Oruni, na Krakowcu, w Brętowie, na Cmentarzu Salvator na Chełmie, w Straszynie i na cmentarzach w Pruszczu Gdańskim.

ZOBACZ TEŻ Świąteczne puzzle pomocy dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci

W gronie osób zbierających datki do skarbonek znaleźli się uczniowie z niemal 50 szkół oraz znane osoby z życia publicznego. Z kwestorską puszką można było spotkać, m.in. wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza, europosłankę Magdalenę Adamowicz, posłankę Małgorzatę Chmiel,  prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz,  piłkarzy Lechii Gdańsk Michała Nalepy, Rafała Pietrzaka i Michała Buchalika, olimpijczyka Piotra Myszkę, pięściarza Dariusza Michalczewskiego, spikerów Wojciecha Kuchtę i Marcina Gałka, aktora Tomasza Ciachorowskiego czy perkusistę zespołu Lipali Łukasza Jeleniewskiego.

Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na zakup agregatu prądotwórczego dla Hospicjum Dutkiewicza i wsparcie jego bieżącej działalności – nie ukrywamy bowiem, że obecne podwyżki rachunków mocno nas doświadczyły, a utrzymanie wysokiego poziomu całościowej opieki, która zawsze będzie naszym priorytetem, staje się sporym wyzwaniem

Paweł Ryta / Fundacja Hospicyjna

- Dzięki otwartym sercom naszych darczyńców – osób odwiedzających groby swoich bliskich – a także nieocenionemu zaangażowaniu wolontariuszy, udało nam się zebrać 205 000 – mówi Paweł Ryta z Fundacji Hospicyjnej. - To więcej niż w rok temu, poprzednia zbiórka przyniósła 179 700 zł. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na zakup agregatu prądotwórczego dla Hospicjum Dutkiewicza i wsparcie jego bieżącej działalności – nie ukrywamy bowiem, że obecne podwyżki rachunków mocno nas doświadczyły, a utrzymanie wysokiego poziomu całościowej opieki, która zawsze będzie naszym priorytetem, staje się sporym wyzwaniem.

Hospicjum Dutkiewicza, prowadzone przez Fundację Hospicyjną, opiekuje się zarówno chorymi dorosłymi, jak i dziećmi. Zespół hospicyjny, otaczający opieką pacjentów Domowego Hospicjum dla Dorosłych, Domowego Hospicjum dla Dzieci, a także oddziału stacjonarnego – Domu Hospicyjnego przy ul. M. Kopernika 6 w Gdańsku, tworzą lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, fizjoterapeuci, duchowny i wolontariusze. Każdego roku hospicjum pomaga około 1000 osobom. Świadczona przez Hospicjum pomoc pozwala podopiecznym w sposób godny przeżywać każdy dzień.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa