Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Ultimatum w Lechii. Nie ma punktów? Nie ma wypłat i urlopów

Tym razem nie chodzi o zaległości kontraktowe, a o karę dla zawodników, którzy zajmują pozycję spadkową w tabeli PKO Ekstraklasy.
Ultimatum w Lechii. Nie ma punktów? Nie ma wypłat i urlopów
Po wygranej ze Stalą, przyszły trzy porażki biało-zielonych

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Kibice Lechii zdążyli się już przyzwyczaić do informacji o tym, że w Lechii są zaległości finansowe. Ostatnio nie było z tym jednak źle, a klub chwalił się wynikami ekonomicznymi, najlepszymi od lat. Teraz sprawa ma inny wymiar. Jak dowiedziało się Radio Gdańsk, tym razem władze klubu zdecydowały się wstrzymać wypłatę ze względu na niezadowalające wyniki drużyny. Lechia po wygranych z Zagłębiem Lubin 3:0 i Stalą Mielec 1:0, przegrała z Legią w lidze 1:2, potem odpadła w konfrontacji z nią w Pucharze Polski, a w niedzielę po bardzo słabym meczu uległa 1:3 Piastowi Gliwice.

Według nieoficjalnych informacji, plany piłkarzy dotyczące końca roku, są w dużej mierze zależne od decyzji władz klubu i wyniku piątkowego meczu. Może być tak, że jeśli Lechia przegra z Górnikiem, to zawodnicy będą musieli zostać i trenować w Gdańsku do 20 grudnia. Ze względu na mundial i zaległość z lipca swój ostatni mecz lechiści rozegrają właśnie w piątek, 18.11., a urlopy mieli mieć od 2.12.

O meczu z Górnikiem czytaj TUTAJ

Klub częściowo dementuje te informacje odpowiadając, że opóźnienia w wynagrodzeniu dla piłkarzy...za październik wynoszą tylko dwa dni, a wszystkie pozostałe zobowiązania są uregulowane. Potwierdza niejako, że plany urlopowe piłkarzy Lechii zostaną zatwierdzone po meczu z Górnikiem.

Lechia Gdańsk po 16 meczach sezonu 2022/23 ma zaledwie 14 punktów i zajmuje 16. miejsce. Za nią są już tylko Korona Kielce, z którą Lechia przegrała w Gdańsku 0:1 i Miedź Legnica, z którą także biało-zieloni przegrali 1:2.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa