Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

W Gdańsku wkrótce chrzest nowoczesnego superjachtu. Powstał w stoczni Conrad

Luksusowy, nowoczesny, stworzony z dbałością o każdy detal, a na dodatek powstał w gdańskiej stoczni Conrad. Tak w kilku słowach można opisać nowoczesny superjacht ACE. W poniedziałek, 5 grudnia ma odbyć się chrzest tej jednostki. Można ją zobaczyć przy nabrzeżu w okolicach Targu Rybnego w Gdańsku.
superjacht ACE, chrzest, stocznia Conrad, Gdańsk

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

ACE jest największym jachtem motorowym, jaki powstał w stoczni Conrad i największą tego typu jednostką w Polsce! W poniedziałek, 5 grudnia ma odbyć się chrzest superjachtu. Nowoczesna jednostka z pewnością przykuwa wzrok osób, które spacerują w okolicach Targu Rybnego w Gdańsku.

>>> Nowoczesny superjacht ACE obejrzał nasz fotoreporter Karol Makurat. Zobacz zdjęcia! <<<

ACE linii C144S powstał na zamówienie szwajcarskiego klienta. Złożył je w styczniu 2020 roku, budowa rozpoczęła się w lipcu tego samego roku. Poprzedziły ją liczne prace przygotowawcze i gromadzenie dokumentacji technicznej. Po dwóch latach budowy powstał nowoczesny superjacht. ACE ma 44,27 m długości i 8,90 m szerokości. Wodowanie jednostki odbyło się 12 października. Kadłub i nadbudówka superjachtu zbudowane są ze stali i aluminium, jest on wyposażony w dwa silniki CAT.

– Superjacht będzie w stanie osiągnąć prędkość do 13 węzłów i będzie miał zasięg około 4 000 mil morskich przy prędkości 10 węzłów – podała stocznia Conrad.

PRZECZYTAJ TEŻ: Fernando Alonso właścicielem jachtu z gdańskiej stoczni

Za wygląd zewnętrzny superjachtu odpowiada brytyjskie biuro projektowe Reymond Langton. Wnętrze zaprojektowała mediolańska firma M2 Atelier, zaś architekturą i inżynierią morską zajęła się holenderska Diana Yacht Design.

wodowanie superjachtu ACE

– Spełniając najwyższe wymagania jakościowe i wydajnościowe, ACE zapewnia najwyższy poziom luksusu dzięki wnętrzu dostosowanemu do potrzeb klienta – poinformowała stocznia Conrad.

Superjacht ACE może zabrać na pokład 10 pasażerów i 9-osobową załogę. Do dyspozycji gości są m.in. olbrzymi salon i pięć kabin.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tak wygląda nowoczesny superjacht z gdańskiej stoczni. Zobacz zdjęcia!

ACE to pierwszy superjacht linii C144S. Jak podała stocznia, to jeden model wyżej od jej słynnego 40-metrowego jachtu Viatoris, który zdobył nagrodę World Superyacht Award 2019.

Obecnie w stoczni Conrad w Gdańsku powstaje kolejny superjacht linii C144S. Zakończenie budowy planowane jest na 2023 rok.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama