Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Wanna do rehabilitacji kupiona dzięki zbiórce nakrętek

Wielkie ażurowe serca do zbierania nakrętek z tworzyw sztucznych napotkać można w wielu miejscowościach Pomorza. W powiecie sztumskim pierwsze takie serce pojawiło się przed budynkiem Starostwa Powiatowego. Ogłoszono wtedy zbiórkę na sfinansowanie specjalistycznej wanny do rehabilitacji i masażu dla Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Uśnicach. Mamy znakomitą wiadomość - wanna już jest nabyta, lada dzień zacznie służyć podopiecznym SOSW.
To wielkie serce na nakrętki z tworzyw stoi w centrum Sztumu już od dwóch lat Fot. Starostwo Powiatowe Sztum

Wśród podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Krystyny Jankowskiej w Uśnicach wielu musi być poddawanych wszechstronnej rehabilitacji z racji rozmaitych niepełnosprawności. Przebywają także w internacie. Od kilku lat sygnalizowano potrzebę zakupienia specjalistycznej wanny do rehabilitacji oraz hydromasażu. W tym celu ogłoszono zbiórkę nakrętek. Cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców całego Powiśla.

Taki sprzęt został pozyskany i lada dzień będzie już służyć dzieciom i młodzieży w Uśnicach. Wanna jest dwuosobowa - to bardzo istotne, ponieważ razem z dzieckiem będzie mógł do niej wejść opiekun, co zapewnia maksimum bezpieczeństwa i psychiczny komfort dla podopiecznego. 

Wanna zakupiona, lecz serce przed Starostwem nadal czeka!Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama