Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Pogrzeb Moniki Dejk-Ćwikły, wokalistki zespołu Obrasqi

W Żukowie we wtorek, 20 grudnia odbył się pogrzeb Moniki Dejk-Ćwikły, wokalistki zespołu Obrasqi z Kartuz. Kobieta tydzień temu utonęła w Jeziorze Klasztornym. Wstępne i nieoficjalne informacje wskazują na to, że próbowała ratować psa.
pogrzeb wokalistki Obrasqi Moniki Dejk-Ćwikły

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Nie żyje Monika Dejk-Ćwikła, wokalistka zespołu Obrasqi

Zaczęło się od zaginięcia. Wokalistka rockowej formacji Obrasqi wyszła we wtorek, 13 grudnia przed godziną 12. z osiedla XX-lecia PRL w Kartuzach. Towarzyszył jej pies, biszkoptowy labrador o imieniu Goya. Kobieta ruszyła prawdopodobnie w kierunku ulicy Sambora. Ostatni raz kamery monitoringu zarejestrowały ją przy ul. Ceynowy o godzinie 19.15.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Policja odnalazła ciało zaginionej wokalistki zespołu Obrasqi. Monika Dejk-Ćwikła nie żyje

Jak wykazała sekcja zwłok 33-letniej Moniki Dejk-Ćwikły, przyczyną śmierci było utonięcie. Ciało kobiety wyłowiono w czwartek, 15 grudnia z Jeziora Klasztornego w Kartuzach. W jeziorze znaleziono również martwego psa, z którym wyszła na spacer. Czy kobieta weszła na lód razem z czworonogiem? A może chciała go ratować z wody? 

 Poszły na najdłuższy spacer jaki tylko można napisał w mediach społecznościowych mąż wokalistki Tomasz Ćwikła.

 Zawsze chciała, żeby jej muzyka, słowa docierały jak najdalej... Teraz zostało tylko to... W tym zawarte jest to, co kochała. Bieganie i muzyka... brakuje tylko Goyi, za którą wskoczyła pod lód, żeby ją ratować. Pamietam jak nagrywaliśmy we dwójkę ujęcia do tego teledysku. Bo był dla niej wyczyn, żeby trzymać ten śnieg w rękach... ona kochała ciepło – napisał Tomasz Ćwikła.

Pogrzeb wokalistki zespołu Obrasqi

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w środę, 20 grudnia w Żukowie. Rodzina apelowała do bliskich, że wszyscy, którzy chcą uczcić pamięć Moniki, proszeni są o nieprzynoszenie kwiatów, ale wpłacenie datków na rzecz kartuskiego hospicjum. 

Obrasqi

Zespół Obrasqi od  2019 roku  gra muzykę alternatywną. Wystąpił m.in. na żywo w programie „MiniMax” Piotra Kaczkowskiego. Jego singiel „Dopowiedzenia” zajął 27. miejsce na Liście Przebojów Programu Trzeciego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa