Wiosenna inauguracja za trzy punkty w Chojnicach

Ważne zwycięstwo odniosła w poniedziałkowy (13.02.) wieczór Chojniczanka. W Chojnicach wygrała ze Skrą Częstochowa 2:0. W ten sposób drużyna zwiększyła swoje szanse na utrzymanie się w I lidze.
Chojniczanka Chojnice
Drużyna Chojniczanki cieszy się z pierwszej wiosennej wygranej

Autor: Facebook | MKS Chojniczanka

W Chojnicach w poniedziałek, 13 lutego spotkały się dwie ostatnie drużyny tabeli I ligi po rundzie jesiennej. Dla chojnickiej drużyny była więc to duża szansa na to, by dobrze rozpocząć wiosenne granie, czyli zdobyć trzy punkty.

Gospodarze już w 8. minucie zdobyli prowadzenie. „Chojnie” dał je Tomasz Mikołajczak, który wykorzystał podanie Daniela Szelągowskiego. Chojniczanom nie udało się podwyższyć wyniku w pierwszej połowie, ale zrobili to w drugiej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Krzysztof Brede wraca do Chojniczanki!

W 65. minucie drugiego gola dla Chojniczanki strzelił, po podaniu Bartłomieja Kalinowskiego, Adam Ryczkowski. Jak się okazało, to była ostatnia, ale zwycięska bramka.

Po tej wygranej Chojniczanka wydostała się ze strefy spadkowej, ale jej sytuacja nadal nie jest komfortowa. Teraz chojnicka drużyna ma 18 punktów i tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową.

Chojniczanka Chojnice - Skra Częstochowa 2:0 (1:0)

Bramki: Tomasz Mikołajczak (8), Adam Ryczkowski (65).

Chojniczanka: Kuchta – Niepsuj (84. Szymusik), Grolik, Bukhal – żółta kartka, Mikołajczyk, Czajkowski – żółta kartka (63. Kalinkowski), Drewniak, Szelągowski – żółta kartka (77. Strozynski), Ryczkowski (77. Mazek), Mikołajczak (63. Karbowy), Tuszyński.