Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pierwszy sukces programu in vitro w Sopocie ma na imię Tola

Przed rokiem, 1 kwietnia 2022, w Sopocie ruszył nabór chętnych do programu leczenia niepłodności metodami in vitro, a już 5 kwietnia tego roku na świat przyszła Tola.
Pierwszy sukces programu in vitro w Sopocie ma na imię Tola

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Miasto Sopot od roku już pomaga  rodzinom, zmagającym się z problemem niepłodności. Decyzją radnych pary walczące  o dziecko mogą starać się o 5 tys. złotych dofinansowania do procedury in vitro.

Pierwszym dzieckiem urodzonym w ramach programu jest niespełna trzytygodniowa Tola. Dziewczynka przyszła na świat 5 kwietnia br.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sopoccy radni „za”. Program in vitro będzie realizowany w mieście przez kolejne cztery lata

Jak powiedziała portalowi sopot.pl Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu, program leczenia niepłodności metodą in vitro jest częścią większej inicjatywy pod nazwą „Sopocianki”.

- W ramach projektu podejmujemy działania na trzech poziomach: profilaktycznym, edukacyjnym i interwencyjnym - stwierdziła wiceprezydent Sopotu. - To dla nas wielka radość, że po roku od uruchomienia programu, w Sopocie urodziło się pierwsze dziecko. Cieszymy się, że mama i córka czują się dobrze, a małej Toli życzymy dużo zdrowia.

Program realizowany jest przez Klinikę Leczenia Niepłodności INVICTA

Program realizowany jest przez Klinikę Leczenia Niepłodności INVICTA.

Mogą skorzystać z niego skorzystać pary pozostające w związku małżeńskim lub partnerskim, mieszkające w Sopocie i rozliczające się w sopockim Urzędzie Skarbowym.Warunkiem jest także stwierdzenie  przyczyny niepłodności lub nieskutecznego leczenia niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do programu. Kobieta ubiegająca się o dofinansowanie in vitro powinna znaleźć się w przedziale wiekowym od 20 do 40 lat.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama