Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Już 24. osoba usłyszała akt oskarżenia za handel anabolikami

Tempa nabiera sprawa dotycząca nielegalnego dystrybuowania na terenie całego kraju produktów leczniczych – sterydów anabolicznych – oraz związanego z tym prania brudnych pieniędzy. Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do sądu kolejny akt oskarżenia – usłyszała go już dwudziesta czwarta osoba. Oskarżonym jest prawnik z Warszawy.
anaboliki

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Już 24 osoby oskarżone za handel anabolikami w Polsce

Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku prowadzi wielowątkowe śledztwo dotyczące handlu anabolikami na terenie całego kraju i prania „brudnych pieniędzy”, liczące ponad 200 tomów akt. Obecnie Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie kolejny akt oskarżenia w sprawie dotyczącej wprowadzania do obrotu bez zezwolenia produktów leczniczych w latach 2012-2018, a następnie prania pieniędzy na kwotę powyżej 350 tys. zł. Usłyszała go już 24. osoba. Tym razem to prawnik z Warszawy.

– Sprawca, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, a także nie posiadając wymaganego zezwolenia na prowadzenie apteki albo punktu aptecznego, wprowadzał na rynek produkty lecznicze w postaci środków stymulujących, dopingujących, anabolicznych i innych, mających wpływ na przyrost masy mięśniowej lub zwiększenie wydolności organizmu, w ten sposób, iż oferował je do sprzedaży, przyjmował zamówienia, przygotowywał i sprzedawał wysyłkowo, wykorzystując przy tym fikcyjne dane, które wskazywał jako nadawców – informuje podkom. Karina Kamińska, oficer prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. – Mężczyzna, w celu użycia za autentyczne, podrobił dokumenty nadawcze do tych przesyłek poprzez wypełnienie oraz opatrzenie ich sfałszowanymi podpisami nadawców.

PRZECZYTAJ TEŻ: Siódmy akt oskarżenia w sprawie „mafii mieszkaniowej”

Oskarżonemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Do tej pory skierowano do Sądów Okręgowych w Gdańsku, Warszawie, Słupsku i Nowym Sączu akty oskarżenia przeciwko 23 osobom, którym zarzucono „wypranie” łącznie 7 mln zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama