Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Spacerował po torach PKM. W Kiełpinku już czekali policjanci

Zamiast podjechać pociagiem albo przejść równoległą drogą techniczną, wybrał się na spacer po torach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej z gdańskiego Jasienia na Kiełpinek. Na tym ostatnim przystanku na mężczyznę już czekali policjanci. Zarządca infrastruktury przypomina, że tylko do Rębiechowa bezpieczeństwa pilnuje niemal 400 kamer. Jednak tę historię zdecydował się upublicznić „ku przestrodze”.
„Spacerował” po torach PKM
„Spacerował” po torach PKM

Autor: PKM

Spacerował po torach PKM. W Kiełpinku czekali na niego policjanci

– Nasz monitoring zauważył na Jasieniu mężczyznę, który zamiast skorzystać z pociągu lub chociażby biegnącej równolegle do linii kolejowej drogi technologicznej, postanowił iść w kierunku Kiełpinka... torami! – tak w mediach społecznościowych nierozsądne postępowanie spacerowicza relacjonuje dla „wszystkich, którym brakuje wyobraźni”, Pomorska Kolej Metropolitalna.

Według opisu PKM, mężczyzna w ogóle nie reagował na przekazywane za pośrednictwem megafonów ostrzeżenia i prośby operatorów monitoringu, dlatego o niebezpiecznej sytuacji zdecydowano się zawiadomić najbliższy komisariat. Kiedy niefrasobliwy pieszy pasażer dotarł do Kiełpinka, czekali tam już na niego policjanci.

„Spacerował” po torach PKM

– Przy okazji przypominamy, że wzdłuż całej linii PKM (od Gdańska Wrzeszcza do Rębiechowa) mamy prawie 400 kamer! Do wcześniejszych 300 kamer w rejonie przystanków doszło obecnie prawie 100, zamontowanych pomiędzy nimi wzdłuż torów. Zapewniają one bezpieczeństwo całej naszej linii kolejowej i 9 przystanków PKM – wskazuje zarządca linii PKM.

Zastrzega, że choć nie każde z nagranych przez kamery monitoringu zdarzeń udostępnia w mediach, to „wielokrotnie już materiał przez nie zarejestrowany pozwalał na znalezienie, a nawet złapanie na gorącym uczynku wandali lub sprawców innych wykroczeń – tak jak w tym przypadku”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka