Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tu mieszkał prof. Jerzy Limon. Sopot uczci wybitnego sopocianina

"Sopocka Limoniada" to cykl wydarzeń upamiętniających postać prof. Jerzego Limona, który spędził dzieciństwo i młodość w Sopocie oraz jest autorem m. in. dwóch powieści opisujących Jego ukochane miasto rodzinne: "Munchhauseniada" i "Koncert Wielkiej Niedźwiedzicy", poświęcony historii ulicy Haffnera.
Tu mieszkał prof. Jerzy Limon. Sopot uczci wybitnego sopocianina

Autor: Mat. prasowe

W drugą rocznicę śmierci prof. Jerzego Limona grono jego przyjaciół wraz z władzami miasta Sopotu, pragnie upamiętnić postać tego wybitnego sopocianina, poprzez umieszczenie tablicy pamiątkowej na jego rodzinnym domu przy ul. Haffnera 53. Uroczystości towarzyszą wydarzenia artystyczne.

3 czerwca, godz. 17.00 - pochód artystyczno-teatralny organizowany przez Alicję Grucę pt. "Sopocka Munchhauseniada".  
Rozpocznie się o godz. 17.00 przed kościołem Św. Jerzego w Sopocie prezentacją postaci , następnie barwny korowód uda się ul. Boh. Monte Cassino i ul. Haffnera do domu rodzinnego Jerzego Limona, na Haffnera 53, gdzie zakończy się artystycznym performansem.

Będzie to barwny, artystyczny pochód postaci sopockich z powieści Jerzego Limona "Munchhauseniada", w której opisywał swój dom rodzinny, ulicę Haffnera, miasto Sopot w latach przedwojennych i powojennych, jego barwnych, magicznych mieszkańców. Oprócz postaci dawnego Sopotu, będą też bohaterowie sztuk Szekspira, ponieważ parada nawiązuje do dzieła życia prof. Jerzego Limona - Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

LIMONiada Sopot

- Zapraszamy artystów, przedstawicieli środowiska naukowego UG, przyjaciół i znajomych prof. Limona , a także wszystkich chętnych do wzięcia w niej udziału. Mile widziane stroje szekspirowskie, rekwizyty teatralne lub czerwone róże – zachęcają organizatorzy.

Godz. 18.00 - performans artystyczny kończący paradę przed domem Jerzego Limona i uroczystość związana z odsłonięciem tablicy pamiątkowej z udziałem przedstawicieli władz Sopotu i Gdańska oraz środowisk artystycznych i naukowych.

O godz. 19.00 w Teatrze Atelier - koncert jazzowy Michała Sołtana i jego zespołu, oraz prezentacja opowiadania Jerzego Limona pt. "O chłopcu wyniosłym jak skała"- z książki "Koncert Wielkiej Niedźwiedzicy". Jest to bajka o chłopcu , który pragnął nieśmiertelności i czarodziej zamienił go w skałę, która po wiekach kruszy się i powstaje z niej sopocka plaża. Opowiadanie to zostanie wydane przez sopockie wydawnictwo "Smak słowa" i będzie piękną, literacką pamiątką na 200-lecie kurortu.

Bilety na koncert: www.kupbilecik.pl/qr.png

"Sopocka Limoniada" jest częścią obchodów "200 lat kurortu Sopot"


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama