Gryf Wejherowo pokonał rezerwy Chojniczanki i zdobył puchar

W finale Pucharu Polski na szczeblu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Gryf Wejherowo w środę, 21 czerwca pokonał Chojniczankę II Chojnice 3:1. W nagrodę zawodnicy oraz trenerzy odebrali puchar, medale i czek na 40 tys. zł.
Gryf Wejherowo-Chojniczanka Chojnice

Autor: Olek Knitter | Zawsze Pomorze

Gryf Wejherowo-Chojniczanka. Żółto-czarni z pucharem!

Dwa czwartoligowe kluby zmierzyły się w finale Pucharu Polski na szczeblu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W zakończonych niedawno rozgrywkach ligowych Gryfowi Wejherowo nie udało się pokonać rezerw Chojniczanki. W Chojnicach górą były rezerwy ówczesnego pierwszoligowca, które wygrały 1:0, a w Wejherowie padł bezbramkowy remis.

W finale, który w środę, 21 czerwca został rozegrany w Stężycy, górą był już Gryf. Do przerwy zawodnicy z Wejherowa prowadzili 2:0 po trafieniach Bartłomieja Iwańskiego oraz Karola Baranowskiego.

Po przerwie nadzieję rezerwom Chojniczanki dał kapitan Marcin Trojanowski, który zdobył po indywidualnej akcji gola kontaktowego. Jednak tego dnia lepiej dysponowani byli zawodnicy z Wejherowa i wynik ustalił Jakub Kwidziński.

Po ostatnim gwizdku sędziego zawodnicy i sztab szkoleniowy świętowali sukces wspólnie z kibicami, którzy przyjechali na to spotkanie. Puchar, medale oraz czek wręczyli prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosław Michalski, wojewoda pomorski Dariusz Drelich oraz wójt gminy Stężyca Tomasz Brzoskowski.