Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Politechnika Gdańska będzie współpracowała [nl] z Siemensem

Podpisanie listu intencyjnego o współpracy Politechniki Gdańskiej z Siemens Industry Software było jednym z wydarzeń Digital Pathways 2023 Industry & Education Cooperation Meeting, które odbyło się w środę, 21 czerwca.
podpisanie listu intencyjnego o współpracy Politechniki Gdańskiej i Siemens
Z ramienia Siemens Industry Software umowę sygnował Rafał Żmijewski. Politechnikę Gdańską reprezentował rektor tej uczelni prof. Krzysztof Wilde

Autor: Krzysztof Krzempek | PG

Politechnika Gdańska będzie współpracowała z Siemensem

Siemens Digital Industries przekazał Politechnice Gdańskiej rozbudowany pakiet licencji na szerokie spektrum oprogramowania, które uczelnia wykorzysta w programach kształcenia studentów oraz w projektach badawczych realizowanych przez kadrę naukową.

Siemens stara się być obecny na uczelniach nie tylko w formie licencji czy sprzętu – mówiła Ewa Mikos-Romanowicz, business development manager w Siemens. – Bardzo nam zależy, by móc być aktywnym partnerem uczelni wyższych i sprawić, by proces edukacji oraz projekty naukowo-badawcze mogły być realizowane przy pomocy tych narzędzi, które my wykorzystujemy w naszej codzienności i które wykorzystują nasi partnerzy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Politechnika Gdańska najpopularniejszą uczelnią publiczną w kraju. Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało wyniki rekrutacji

Konferencja SiemensDigital Pathways 2023 Industry & Education Cooperation Meeting, podczas której podpisano list intencyjny, miała na celu stworzenie efektywnej przestrzeni dla twórców, użytkowników i pasjonatów nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu. W ramach spotkania przewidziano praktyczne prezentacje narzędzi oraz możliwości ich wykorzystania na potrzeby przemysłu 4.0.

– Celem świata nauki i funkcjonowania uczelni jest nie tylko odkrywanie świata, ale też jego poprawianie – mówił prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. – Na Politechnice Gdańskiej chcemy służyć społeczeństwu, a także polskiej i europejskiej nauce. Niezmiernie się cieszę, że tak duża i uznana firma, jak Siemens, postanowiła wejść z nami w bliższą współpracę. Liczę na jej zacieśnianie w kolejnych latach i wspólne opracowywanie rozwiązań, które pomogą w rozwoju Polski i Europy. 

PRZECZYTAJ TEŻ: Politechnika kupiła od Uniwersytetu Gdańskiego zabytkowy budynek

Konferencja SiemensDigital Pathways 2023 Industry & Education Cooperation Meeting odbyła się w Centrum Kompetencji STOS PG, a jego współorganizatorami byli: Politechnika Gdańska, Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej PG, Centrum Informatyczne TASK PG oraz Siemens Industry Software i Siemens. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka