Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Artykuły

Morze Aniołów
Wejdą o świcie do morza, by wspomóc hospicjum. Zostań jednym z tysiąca Aniołów

Wejdą do wody o wschodzie słońca, w wielu miejscach na świecie, choć najliczniej w Sopocie. W akcji „1000 aniołów o wschodzie słońca - V edycja jubileuszowa" może wziąć udział każdy, wystarczy zarejestrować się do wydarzenia, kupując cegiełkę i 1 czerwca wstać tak, by zobaczyć wschód słońca o 4.18. Zebrane fundusze wesprą hospicjum Pomorze Dzieciom.

Dzisiaj, 15:52    1
Wypadek w Dworku
Mercedes wpadł nocą do kanału wodnego, kierowca nie żyje

Tragicznie zakończył się wypadek samochodowy, do którego doszło nocą z piątku na sobotę w miejscowości Dworek (gmina Stegna). Osobowy mercedes wpadł do kanału wodnego. Kierujący autem nie żyje.

Dzisiaj, 14:04
ORP Sokół, Gdynia, Muzeum Marynarki Wojennej
ORP Sokół nie zostanie udostępniony w Święto Morza

Zła wiadomość dla miłośników historii, wojskowości, zwłaszcza Polskiej Marynarki Wojennej - okręt podwodny ORP Sokół, stojący od kilku miesięcy na lądzie w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, nie zostanie udostępniony do zwiedzania w dniu Święta Morza, czyli 29 czerwca. Trwają intensywne prace nad przygotowaniem jednostki do nowej roli. Gdyńskie Muzeum zapewnia, że okręt zostanie otwarty jeszcze w bieżącym roku, natomiast dokładnej daty jeszcze nie ustalono.

Dzisiaj, 11:19
Reklama
Polsat Hit Festiwal 2024
Polsat Hit Festiwal. Zobacz, jak bawiła się publiczność w Sopocie!

Szału nie było. Fajerwerków też nie. Golec uOrkiestra świętowali 25-lecie w Operze Leśnej po raz drugi, mało przebojowy był „Radiowy Przebój Roku”, a koncert uratował król polskiej muzyki pop, którego pseudonim, jak żartowano, nie schodzi z ust sopockich plażowiczów.

Dzisiaj, 10:35
Sztum, policja, łabędzie
Kaczki i łabędzie pod eskortą policjantów z Gdyni i Sztumu

Nietypowe interwencje policji w Gdyni i Sztumie. Funkcjonariusze z miejscowym komend przeprowadzili przez ruchliwe ulice kaczą i łabędzią rodzinę.

Dzisiaj, 10:16
Splendor Gedanensis 2024, Gdańsk
Nagrody Splendor Gedanensis wręczone! Stefan Chwin z Nagrodą Specjalną

Nagrody Splendor Gedanensis za rok 2023 zostały przyznane i wręczone podczas uroczystej gali, jaka odbyła się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Laureatami zostali: Marcin Grulkowski, Jerzy Snakowski oraz zespół Nagrobki. Tytuł Mecenasa Kultury przyznano Mercor SA. Natomiat Stefan Chwin zostal laureatem Nagrody Specjalnej za całokształt swej twórczości.

Dzisiaj, 10:14
Reklama
Tczew: Auto „prezydenckie” idzie pod młotek. Zobacz, czy cię na nie stać
Tczew: Auto „prezydenckie” idzie pod młotek. Zobacz, czy cię na nie stać

Nie lada gratka czeka na uczestników popularnego „komunalnika”, czyli festynu samorządowo – komunalnego. W jego trakcie będzie można kupić auto, z którego przez dwie poprzednie kadencje korzystał Mirosław Pobłocki.

Dzisiaj, 08:31
Rekrutacja na studia, Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska
Rozpoczyna się rekrutacja na trójmiejskie uczelnie. PG i UG z nowymi kierunkami studiów

Politechnika Gdańska rozpoczęła rekrutację na studia na rok akademicki 2024/2025. Na kandydatów czeka 37 kierunków na 8 wydziałach. Na Uniwersytecie Gdańskim rekrutacja ruszy 3 czerwca.

Dzisiaj, 07:21
Debata kandydatów do PE w Parku Reagana w Gdańsku
Debata kandydatów do PE w Parku Reagana zakłócona przed kandydata partii PolExit

W Parku Reagana w Gdańsku, staraniem fundacji Widzialne, odbyła się debata, w której udział wzięło czworo kandydatów do Parlamentu Europejskiego: Jacek Bendykowski z Koalicji Obywatelskiej, Wioleta Tomczak z Trzeciej Drogi, Katarzyna Ueberhan z Lewicy oraz Krzysztof Szymański z Konfederacji. Nieoczekiwanie, spotkanie zakłócił mężczyzna z megafonem, kandydat partii PolExit.

Dzisiaj, 06:02
Reklama
Znowu wypadek na A1 na Pomorzu. Ruch w kierunku Torunia tylko jednym pasem
Znowu wypadek na A1 na Pomorzu. Ruch w kierunku Torunia tylko jednym pasem

Kolejny wypadek na autostradzie A1 na Pomorzu! Tym razem na wysokości Rombarku w gminie Pelplin zderzyły się ciężarówka i samochód osobowy.

Wczoraj, 21:15