„Asy Biznesu 2022”, laureaci

„Asy Biznesu 2022” nagrodzone w Olivii Star w Gdańsku! Przyznano statuetki

Poznaliśmy laureatów 2. edycji konkursu tygodnika „Zawsze Pomorze” – „Asy Biznesu 2022”. W środę, 25 października podczas uroczystej gali zorganizowanej na 34. piętrze Olivii Star w Gdańsku statuetki odebrali przedstawiciele najskuteczniejszych firm inwestujących na Pomorzu: PB Górski, Iglotex, Northvolt Systems Poland, Goodvalley Agro, Fundacja Świat Wrażliwych Caffe Aktywni, Ergo Hestia oraz KB Doraco.
Karol
Uliczny
25.10.2023 / 18:07

(wideo: Robert Rozmus | Zawsze Pomorze)

„Asy Biznesu 2022” przyznane. 2. Edycja prestiżowego konkursu redakcji „Zawsze Pomorze”

W przededniu jubileuszowego 100. wydania tygodnika, redakcja „Zawsze Pomorze” zaprosiła do Olivii Centre w Gdańsku ubiegłorocznych laureatów konkursu oraz wszystkich tegorocznych nominowanych do prestiżowej nagrody „Asy Biznesu 2022”. Zwycięzców 2. edycji wyłoniono z grona 34 zgłoszonych firm. Wyboru dokonała 18-osobowa kapituła, w której składzie zasiedli m.in.:

 • Katarzyna Dobrzyniecka, dyrektor Loży Gdańskiej BCC,
 • prof. Adriana Zaleska-Medyńska, dyrektorka Związku Uczelni im. Daniela Fahrenheita,
 • Patrycja Dendor, prezeska Polskiego Stowarzyszenia Kobiet Biznesu,
 • Zbigniew Canowiecki, prezydent Pracodawców Pomorza,
 • Maciej Grabski, prezes zarządu Olivia Centre
 • czy Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.
PRZECZYTAJ TEŻ: Wszystko jasne! Nagrodziliśmy pomorskie Asy Biznesu

Uczestników uroczystej gali, zorganizowanej w środę, 25 października na 34. piętrze Olivii Star, przywitał redaktor naczelny niezależnego portalu www.zawszepomorze.pl i tygodnika „Zawsze Pomorze”. Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili m.in. Serdar Davran, honorowy konsul generalny Turcji wraz z małżonką, Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, Marek Łucyk, zastępca prezydenta Gdyni, Roman Walder, właściciel Toyoty Walder i Lexus Trójmiasto czy Andrzej Jacek Jarosz Ewa Rojek z PwC Polska, partnerzy merytoryczni konkursu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Prestiżowy konkurs dla pomorskich firm. Asy Biznesu 2021

– Zależało nam, by w tych trudnych – choć teraz już bardziej przewidywalnych czasach – docenić najlepszych, skutecznych, charyzmatycznych, kreatywnych i wrażliwych społecznie szefów pomorskich firm. Cieszę się ogromnie, że mamy na Pomorzu efektywnych ludzi biznesu, stabilne firmy, nowe technologie, tradycję i etos pracy, z którego jesteśmy dumni – mówił red. Mariusz Szmidka.

Mariusz Szmidka
redaktor naczelny portalu i tygodnika „Zawsze Pomorze”

Już teraz gratuluję tegorocznym laureatom, którzy za chwilę dołączą do pomorskiej talii „Asów Biznesu”. Niech te prestiżowe tytuły będą wiatrem w żagle waszej działalności i pomogą przetrwać wszelkie sztormy. Oby widoki na przyszłość stały się takie, jak te z Olivia Centre. I nigdy nie zostały zamglone. Trzymam za to kciuki.

Kapituła oceniła zgłoszenia organizacji pracodawców z województwa pomorskiego w sześciu kategoriach:

 • As Firm Rodzinnych,
 • As Nowych Technologii,
 • As Ekologii,
 • As Inwestycji,
 • As Ekonomii Społecznej
 • oraz As Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

W ostatniej kategorii wyróżniono dwie firmy, które uzyskały taką samą liczbę głosów członków kapituły. Analizując osiągnięcia nominowanych, w szczególności brano pod uwagę wkład w rozwój gospodarczy regionu.

„Asy Biznesu 2022”. Lista laureatów

Statuetkę dla Asa Nowych Technologii odebrał Maciej Włodarczyk, prezes zarządu Iglotex. Laureat wraz z ojcem Tadeuszem stworzyli jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych żywności mrożonej i chłodzonej w tej części Europy, rozwijając firmę w zawrotnym tempie, również po fatalnym pożarze, którego doświadczyli w 2019 r.

„Asy Biznesu 2022”

Tytuł Asa Firm Rodzinnych przyznano Przedsiębiorstwu Budowlanemu Górski.

„Asy Biznesu 2022”

Z kolei nagroda w kategorii As Ekologii trafiła do Goodvalley Agro.

– To ukoronowanie naszej prawie 30-letniej pracy – mówił Grzegorz Brodziak, prezes przedsiębiorstwa z Przechlewa. – Pokazuje to, że rolnictwo i produkcję żywności można prowadzić w sposób zrównoważony, czyli uwzględniający wszelkie oddziaływania produkcji na środowisko naturalne, społeczne oraz to, co w przyszłości, w kontekście zmian klimatu, będzie dziać się z naszą planetą.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pomorze jest silne, a sukces każdej gminy jest sukcesem całego regionu
„Asy Biznesu 2022”

Tytułem Asa Inwestycji uhonorowano Northvolt Systems Poland za realizację na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego największej w Europie fabryki systemów bateryjnych i magazynów energii.

„Asy Biznesu 2022”

W kategorii As Ekonomii Społecznej nagrodzono Jolantę Rychlik, prezeskę zarządu Fundacji Świat Wrażliwych Caffe Aktywni. „Asa” przyznano za prowadzenie działań prospołecznych służących lokalnej społeczności.

– Ta nagroda jest dla nas ogromnym wyróżnieniem oraz docenieniem tego, co robimy na co dzień – mówiła prezes Rychlik. – Jestem bardzo dumna, że doceniono wkład naszego zespołu we wpieranie młodych osób z niepełnosprawnością intelektualną, przy wsparciu naszych fantastycznych seniorów.

PRZECZYTAJ TEŻ: Konkurs rozstrzygnięty – „Asy Samorządu 2022” nagrodzone!
„Asy Biznesu 2022”

W ostatniej kategorii, As Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, wręczono dwie statuetki. Nagrody trafiły do Zarządu Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia oraz Korporacji Budowlanej Doraco. Firmy wyróżniono za działania na rzecz ochrony środowiska oraz aktywne wspieranie lokalnych przedsięwzięć.

„Asy Biznesu 2022”

– Bardzo cieszę się z tej nagrody, tym bardziej, że zostaliśmy docenieni przez niezależną kapitułę – powiedziała Andżelika Cieślowska, prezeska Korporacji Budowlanej Doraco. – Zawsze działamy prospołecznie, z pełną odpowiedzialnością. Dzielimy się naszym sukcesem, dlatego bardzo cieszymy się, że ktoś to zauważył.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kapituła konkursu „Asy Sportu” wybrała najlepszych na Pomorzu
„Asy Biznesu 2022”

– Bardzo dziękuję przedsiębiorcom za waszą obecność, ale również trwałe zainteresowanie sprawami publicznymi. Za to, że wpisujecie się w społeczeństwo obywatelskie, że chcecie je kształtować i rozwijać – mówił Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Mieczysław Struk
marszałek województwa pomorskiego

Mam nadzieję, że takie kwestie, jak stabilizacja prawa, przejrzystość podatków, otwartość na inwestycje, a więc rzeczy, które wprost dotyczą prowadzenia działalności gospodarczych, wkrótce będą miały miejsce w naszym kraju.

Partnerem głównym „Asów Biznesu 2022” był Samorząd Województwa Pomorskiego. Patronat merytoryczny nad konkursem objął PwC. Partnerami gali byli również Olivia Centre oraz Lexus Trójmiasto.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze