Czerniki: Martwe noworodki znalezione w domu. Ojciec i córka w areszcie

W niedzielę, 17 września od rana trwała sekcja zwłok trzech ciał noworodków, znalezionych w piwnicy domu we wsi Czerniki w gminie Stara Kiszewa. Sąd zdecydował o areszcie dla ojca i córki.
Dorota
Abramowicz
16.09.2023 / 12:00
Aktualizacja | 18.09.2023
godz. 10:15

17 września sąd zdecydował o umieszczeniu 54-latka oraz jego 20-letniej córki w areszcie.

- W niedzielę sąd rozpoznawał wnioski prokuratora. Tego samego dnia zostały uwzględnione. Obie podejrzane osoby zostały tymczasowo aresztowane na okres trzech miesięcy – mówi prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Aktualizacja | 17.09.2023
godz. 13.55

Jak się dowiedzieliśmy w gdańskiej prokuratorze, w niedzielę, 17 września od rana przeprowadzane są sekcje zwłok znalezionych noworodków. Prokuratorzy o godz. 13.00 nie dysponowali jeszcze wstępnymi opiniami. 

Jak ustaliliśmy, mimo braku wstępnych opinii, prokuratura lada moment złoży wnioski o tymczasowy areszt podejrzanych w tej bulwersującej sprawie: 54-letniego mężczyzny oraz 20-letniej kobiety (jego córki)

Aktualizacja | 16.09.2023 r.
godz. 18

Zarzuty usłyszał również 54-letni mężczyzna. Prokuratura przedstawiła mu zarzuty dokonania trzech zabójstw i dwóch czynów kazirodczych.

godz. 17

(wideo: Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

godz. 15:30

Jak podaje RMF FM, kobieta usłyszała zarzut zabójstwa dwójki dzieci oraz kazirodztwa. 

godz. 12:15

Już nie jedne, a trzy szczątki noworodków zostały odnalezione w Czernikach.

- Policjanci pracują na miejscu ujawnienia zwłok noworodków, które znalezione zostały w piwnicy w jednym z domów na terenie miejsowości Czerniki – informuje kom. Karina Kamińska, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. - Trzy ciała zostały zabezpieczone decyzją prokuratora do badań sekcyjnych. Na miejscu czynności procesowe wykonują policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Czynności procesowe wykonywane są pod nadzorem obecnego na miejscu prokuratora Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie.

Na miejscu zdarzenia pracował przewodnik psa z psem do wyszukiwania zwłok. Na miejscu nadal pracują policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, którzy przy użyciu nowoczesnego sprzętu, ujawniają i zabezpieczają ślady, które pomogą w wyjaśnieniu okolicznosci i przebiegu tego przestępstwa.

Policjanci przesłuchują świadków oraz rozmawiają z osobami,które mogą mieć wiedzę na temat tego zdarzenia. Na miejscu pracował policyjny psycholog. Do sprawy na tę chwilę policjanci zatrzymali dwie osoby 54-letniego mężczyznę i 20-letnią kobietę, którzy pozostają do dyspozycji prokuratury. Prokurator w tej sprawie na podstawie zabezpieczonych przez policjantów dowodów będzie formułował ewentualne zarzuty dla tych osób.

- Z uwagi na charakter tej sprawy i z uwagi na dobro członków rodziny, których ona dotyczy nie udzielamy więcej informacji w tej sprawie – dodaje rzeczniczka policji.

Makabryczne znalezisko w gminie Stara Kiszewa. W piwnicy znaleziono szczątki noworodka

Jak ustaliliśmy, makabrycznego znaleziska dokonano w liczącej niespełna dwustu mieszkańców wsi Czerniki w gminie Stara Kiszewa. Według informacji Radia Gdańsk, policja nadal przeszukuje dom i posesję. Niewykluczone, że funkcjonariusze szukają kolejnych ciał dzieci.

Z kolei  RMF FM podaje, że zatrzymano 54-letniego ojca noworodka i jego 20-letnią córkę, która jest matką dziecka. Poród miał nastąpić przed około trzema tygodniami.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ciało noworodka ze Stanowa przechowywano w zamrażarce. Trwa dochodzenie, wkrótce wyniki sekcji zwłok

– Nie mogę udzielić żadnych informacji – mówi asp. szt. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji. – Śledztwo jest prowadzone przez prokuraturę.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze