W Człuchowie z darmowej komunikacji będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy, ale także turyści (fot. UM Człuchów)

Autobusem bez biletu? W Człuchowie będzie to możliwe od lipca

Od lipca pasażerowie autobusów miejskich w Człuchowie nie będą musieli już kasować biletów. Ba, nie będą musieli nawet ich kupować!
Olek
Knitter
7.06.2022 / 11:41

Nowe przepisy zostały już uchwalone przez radnych, ale wejdą w życie w lipcu. Co ważne, z darmowej komunikacji będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy, ale także turyści. Wprowadzenie darmowych przejazdów autobusami miejskimi ma zachęcić mieszkańców do częstszego korzystania z transportu zbiorowego

- Chodzi o to, aby mieszkańcy chętniej pozostawiali swoje samochody w garażach. Dzięki temu będziemy mieli czystsze i zdrowsze powietrze. Z pewnością wpłynie to na ekologię w naszym mieście – mówi burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło.

Koszty funkcjonowania komunikacji miejskiej w Człuchowie będą w całości pokrywane z budżetu miasta. Samorząd nie posiada własnego zakładu komunikacji, ani spółki świadczącej takie usługi. Cyklicznie za to ogłasza przetargi, w których wyłaniania jest firma przewozowa, pełniąca funkcję operatora komunikacji miejskiej. Do tej pory dochody ze sprzedaży biletów nie rekompensowały kosztów funkcjonowania komunikacji w Człuchowie. Brakująca kwota i tak była uzupełniana z budżetu miasta, więc, zdaniem samorządowców z Człuchowa, rezygnacja z całkowitej sprzedaży biletów nie uszczupli znacząco miejskiej kasy. W Człuchowie funkcjonuje tylko jedna linia autobusowa.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze