(fot. Canva | Zdjęcie ilustracyjne)

Dotacje do rowerów elektrycznych w Gdyni. Bardzo wielu chętnych

O północy z czwartku na piątek 10 czerwca rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o dotację na zakup przez mieszkańców Gdyni rowerów elektrycznych. Zainteresowanie okazało się bardzo duże. Mimo trudności technicznych przez kilkanaście godzin gdynianie złożyli około 600 wniosków. Na wsparcie finansowe nabywania elektrycznych rowerów przeznaczono 100 tysięcy złotych.
Piotr
Piesik
10.06.2022 / 13:52

Skąd pomysł na wsparcie finansowe nabywania rowerów elektrycznych? To zachęta dla rezygnowania z przemieszczania się samochodami prywatnymi na rzecz innych sposobów podróży. Najpopularniejszym jest komunikacja miejska, lecz dla wielu osób alternatywą dla własnego auta może być właśnie rower elektryczny. Dotychczas żaden samorząd lokalny w naszym kraju tego nie próbował, Gdynia wychodzi z podobną inicjatywą jako pierwsza.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gdynia dopłaci do rowerów elektrycznych

Przyjmowanie wniosków rozpoczęło się 10 czerwca o północy. Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju podał, że tylko do godziny 11. mieszkańcy złożyli około 600 wniosków i to mimo trudności technicznych w działaniu systemu ePUAP, poprzez który składane są dokumenty w formie elektronicznej. Wnioski nadal są przyjmowane i będą sukcesywnie rozpatrywane.

Można otrzymać wsparcie do 50 procent poniesionych kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 2500 złotych. Na takie dotacje przeznaczono 100 tysięcy złotych. Najtańsze rowery elektryczne kosztują w granicach 3000 złotych.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze