źródło: DRMG

Dwie kolejne gdańskie szkoły już po termomodernizacji

Zakończyła się termomodernizacja szkół podstawowych nr 42 i 62 w Gdańsku. Gruntowną przebudowę ograniczającą koszty ogrzewania przeszło w mieście już dziewięć placówek, a program inwestycji w 2021 r. pochłonął około 45 milionów złotych.
Jacek
Wierciński
31.12.2021 / 11:14

- W mijającym roku kontynuowano realizację programu termomodernizacji gdańskich placówek oświatowych, który ma na celu docieplenie budynków i przebudowę niezbędnych instalacji w celu zwiększenia komfortu użytkowników obiektów i zmniejszenia opłat za ogrzewanie i utrzymanie placówek. Na realizację programu wydano w tym roku ok. 45 mln złotych – relacjonuje Aneta Niezgoda z zespołu ds. Informacji Publicznej w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Jak słyszymy, ogółem prace zakończono już w 9 obiektach, z których w przypadku dwóch finisz prac zbiegł się z zakończeniem 2021 roku. Chodzi o Szkołę Podstawową 62 przy ul Kępnej, gdzie kosztem 3,6 mln zł zainstalowano m.in. nową izolację, okna i drzwi, a ściany i dach obiektu docieplono, wymieniono też grzejniki, armaturę i przebudowano sieci ciepłownicze oraz przebudowano instalacje teletechniczne i elektryczne, instalując nowe oświetlenie zewnętrzne. Koszt inwestycji wyniósł ok. 3,6 mln złotych. Z kolei SP nr 42 przy ul. Czajkowskiego docieplono, przebudowując szkolny basen, zainstalowano monitoring telewizji CCTV i nagłośnienie oraz wymieniono okna i drzwi. Przebudowane tam zostało wejście i schody z balustradami. Koszt drugiej inwestycji wyniósł ok. 16,9 mln złotych.

- Jesienią zakończyły się także prace związane z termomodernizacją SP nr 8 przy ul. Dragana i Szkole Podstawowej nr 20 przy ul. Wczasy. We wrześniu zakończono również prace przy przebudowie dwóch żłobków – przy ul. Chałubińskiego i przy ul. Startowej. W 2021 termomodernizację przeprowadzono również w przedszkolu przy ul. Władysława IV, Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Na Stoku i Szkole Podstawowej nr 55 przy ul. Wolności – wymienia Aneta Niezgoda.

Jak podkreślają urzędnicy, termomodernizacja placówek została przeprowadzona w ramach projektu „G1-Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków oświatowych oraz sportowych należących do Gminy Miasta Gdańska – w latach 2017-2020", przy udziale środków unijnych.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze